خبرنگاران آماده باش به مدعیان المپیکی کشتی

به گزارش مجله سی نوا، تهران - خبرنگاران - با اعلام شرایط انتخابی تیم ملی کشتی آزاد برای انتخاب نفرات المپیکی در توکیو به نظر می رسد که کادر فنی تصمیم دارد بعد از برگزاری رقابت های انتخابی زمان را برای آماده سازی ملی پوشان برای حضور در المپیک را از دست ندهد و به نوعی زنگ آماده باش را برای مدعیان به صدا درآورد.

خبرنگاران آماده باش به مدعیان المپیکی کشتی

به گزارش خبرنگاران، با نظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تکلیف رقابت های انتخابی وزن های 57 و 86 کیلوگرم روز 19 اسفند معین خواهد شد. از بین رضا اطری که سابقه حضور سه میدان دنیای در سال های 2017 پاریس، 2018 بوداپست و 2019 قزاقستان را دارد و رحمان عموزادخلیلی دارنده 2 مدال طلای نوجوانان دنیا و پدیده این روزهای سبک وزن کشتی آزاد ایران یک نفر راهی المپیک خواهد شد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی ستاره کشتی آزاد ایران در سال های اخیر و یکی از امیدهای اصلی کشتی ایران برای کسب مدال طلا در بازی های المپیک توکیو باید به مصاف کامران قاسم پور دارنده 2 مدال طلای زیر 23 سال دنیا و نقره جوانان دنیا برود. 2 آزادکار جویباری هر کدام در سطح بالای دنیای هستند و به طور حتم کشتی ایران از وزن 86 کیلوگرم انتظار مدال خوشرنگ در توکیو دارد.

در دیگر وزنی که کشتی ایران در پیکارهای دنیای 2019 قزاقستان پیروز به کسب سهمیه المپیک شد، وزن 125 کیلوگرم است. حال قرار است نفر مد نظر کادر فنی به رقابت های بین المللی و قهرمانی آسیا در قزاقستان اعزام گردد و بعد از آن قرار است شرایط انتخابی این وزن اعلام گردد.

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی ماتئو پلیکونه ایتالیا روزهای 14 تا 17 اسفند 1399 در رُم پایتخت کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. این رقابت ها دارای سیستم رنکینگ برای بازی های المپیک توکیو نیست و البته سیستم رنکینگ برای پیکارهای دنیای سال 2021 اعمال خواهد شد.

این پیکارها قبل از رقابت های قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد و قرار است بهنام احسان پور در وزن 65 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 97 کیلوگرم و امیر طاهری در وزن 125 کیلوگرم به همراه ابراهیم مهربان مربی تیم ملی کشتی آزاد راهی این رقابت ها شوند.

به طور حتم امین طاهری اگر قصد حضور در المپیک را دارد و برای آنکه شانس حضور در المپیک را افزایش دهد به طور حتم، رقابت های ایتالیا و نتایج آن در مشخص سرنوشت این آزادکار تهرانی که 2 مدال برنز زیر 23 دنیا و نقره جوانان دنیا را در کارنامه دارد، تاثیرگذار است. طاهری نفر نخست انتخابی تیم ملی برای حضور در پیکارهای دنیای سال 2020 صربستان بود که پیکارهای دنیای به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

در این وزن آزادکار جوان و آینده داری همچون امیرحسین زارع دارنده مدال طلای زیر 23 سال و نوجوانان دنیا، نقره جوانان دنیا و بازی های المپیک 2018 جوانان منتظر لغزش حریفان است. ضمن آنکه یدالله محبی و پرویز هادی 2 آزادکار با تجربه تیم ملی نیز هنوز برای حضور در المپیک ناامید نیستند.

رقابت های گزینشی قاره آسیا 20 تا 22 فروردین 1400 و رقابت های قهرمانی آسیا روزهای 23 تا 28 فروردین 1400 در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

همانطور که اشاره شد در کشتی آزاد رضا اطری، حسن یزدانی و یدالله محبی در پیکارهای دنیای سال 2019 پیروز به کسب سهمیه در وزن های 57، 86 و 125 کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن های 65، 74 و 97 کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

به همین دلیل باید منتظر نفرات تیم ملی در 3 وزن 65، 74 و 97 کیلوگرم در رقابت های گزینشی باشیم که آیا پیروز به کسب سهمیه خواهند شد یا خیر؟

در وزن 65 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی، امیرحسین مقصودی، مرتضی قیاسی و سایر نفرات حضور دارند. در این وزن احسان پور بعد از تغییر وزن از 61 به 65 کیلوگرم قرار است راهی ایتالیا گردد. احسان پور آزادکار بهشهری سابقه حضور در 3 دوره قهرمانی دنیا را دارد که در سال 2019 پیروز به کسب نخستین مدال برنز در رده سنی بزرگسالان شد.

اما در وزن 97 کیلوگرم، یکی از وزن های بسیار شلوغ به دلیل حضور چندین مدعی در سطح طراز اول دنیای است. علی شعبانی، محمدحسین محمدیان، علیرضا کریمی و مجتبی گلیج و اگر رضا یزدانی و احتمالا عباس فروتن را به این جمع اضافه کنید، نماینده ای که از این جمع برای حضور در المپیک انتخاب می گردد شانس بسیار زیادی برای کسب مدال خواهد داشت. کریمی نیز بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیتش در یک سال گذشته و قطعی شدن حضورش در وزن 97 کیلوگرم، کار سختی را برای حضور در دومین میدان المپیکی دارد.

در وزن 74 کیلوگرم که تیم ملی کشتی آزاد همانند سایر وزن ها همچون 57 و 65 کیلوگرم در این سال ها نتوانسته آزادکار ششدانگی را داشته باشد، کادر فنی برای اعزام نماینده ایران در رقابت های گزینشی و قهرمانی آسیا، قرار است 27 بهمن مسابقه انتخابی بین یونس امامی و جمال عبادی برگزار کند. با توجه به حضور مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز دنیا و یکی از آزادکاران با تجربه تیم ملی کادر فنی خاطرنشان کرد که با توجه به حضور مصطفی حسین خانی در این وزن، تصمیم گیری برای اعزام کشتی گیران به یکی از این دو مسابقه مذکور توسط کادر فنی انجام می گردد.

با توجه به شرایطی که بر ورزش دنیا در یک سال گذشته تحمیل شد، برگزاری مسابقات به طور کلی دگرگون شد و ضمن آنکه فدراسیون کشتی فرایند انتخابی را برای حضور در المپیک تدوین نموده بود که این طرح با تعویق المپیک اجرا نشد. حال به نظر می رسد که در چند ماه اخیر مدعیان باید از کوچکترین فرصتی که به آنان داده می گردد باید نهایت استفاده را ببرند تا اندک شانس خود را برای حضور در بازی های المپیک افزایش دهند.

به طور حتم در چند ماه آینده فضای ورزش کشور و حتی دنیا تحت تاثیر بازی های المپیک قرار خواهد گرفت چرا که رقابت های گزینشی بسیاری از رشته ها از جمله کشتی نیز شروع خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1153

به "خبرنگاران آماده باش به مدعیان المپیکی کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آماده باش به مدعیان المپیکی کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید