جدیدترین اقدامات اقتصادی کشورها برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش مجله سی نوا، در شرایطی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا از نیم میلیون نفر در جهان گذشته است کشورها اقدامات جدیدی برای مقابله با این ویروس درنظر گرفتند.

جدیدترین اقدامات اقتصادی کشورها برای مقابله با ویروس کرونا

به نقل از رویترز، در شرایطی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا از 577 هزار نفر و شمار قربانیان نیز از 26 هزار نفر عبور کرده است، کشورهای مختلف در سراسر جهان به انجام اقدامات جدید برای کاستن از تبعات مالی کرونا ادامه می دهند.

کانادا

بانک مرکزی کانادا در نشستی اضطراری گفت نرخ بهره را با منفی 0.5 درصد کاهش به 0.25 درصد رسانده است تا از شدت خسارت های کرونا بر روی کسب و کارها بکاهد. خبر غافل گیرکننده برای بازارها، ورود این بانک به بازار اوراق خرید و فروش اوراق قرضه به صورت گسترده بود که طبق اعلام این بانک، قرار است هفته ای پنج میلیارد دلار و تا سقف 100 میلیارد دلار اوراق خریداری شود.

این سومین اقدام بانک مرکزی کانادا برای کمک به تقویت رشد مالی و حمایت از کسب و کارها در این کشور است.

هند

بانک مرکزی هند نیز به مانند همتای کانادایی خود تصمیم گرفت نرخ بهره را کاهش دهد. در شرایطی که دولت تصمیم به قرنطیه 1.3 میلیارد انسان برای کاستن از سرعت شیوع کرونا شده، با تصمیم بانک مرکزی نرخ بهره با 0.75 درصد کاهش به 4.40 درصد رسیده است. پیش از این بانک مرکزی با صدور بخشنامه ای به بانک های هندی دستور کاهش تعداد شعب فعال را داده بود.

ژاپن

منابع آگاه از رونمایی یک بسته حمایتی بزرگ جدید توسط ژاپن در روزهای آینده خبر داده اند که احتمالا معادل 10 درصد کل تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود. طبق اعلام این منابع، تا 515 میلیارد دلار خط اعتباری در اختیار کسب و کارها قرار خواهد گرفت. این برنامه، بخشی از تعهد ژاپن برای تزریق منابع مالی به بازارها به عنوان بخشی از بسته پنج تریلیون دلاری کشورهای گروه 20 برای مقابله با پیامدهای مالی کرونا خواهد بود.

به دلیل قرار داشتن نرخ بهره فعلی در سطح منفی، بانک مرکزی ژاپن احتمالا تغییری در سطح نرخ بهره خود اعمال نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری موج
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 587

به "جدیدترین اقدامات اقتصادی کشورها برای مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین اقدامات اقتصادی کشورها برای مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید