بهمنی: خانواده ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر برنامه ریزی درسی و فراوری بسته های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش گفت که راهنمای برنامه ریزی درسی در شرایط کرونا تسهیلاتی را برای آموزش و یادگیری در این شرایط در نظر گرفته اما توصیه این است که خانواده ها نقش شریک یادگیری را در این شرایط ایفا نمایند.

بهمنی: خانواده ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، افشار بهمنی اظهار کرد: راهنمای برنامه ریزی درسی در شرایط شیوع ویروس کرونا به مدیران و هنرآموزان توصیه نموده که برای مدیریت بهتر محتوای آموزشی برای دروس پایه و شایستگی های غیر فنی در دل هر پودمان یک سری محتوا مانند بعضی نرم افزارها و دروس دانش محور قابلیت ارائه به صورت مجازی را دارند. بی شک هیچ روشی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری و تعاملی در کارگاه های آموزشی گردد، اما این تجربه جدیدی است.

وی ادامه داد: در این راهنما همه عناصر برنامه درسی مورد توجه قرار گرفته و براساس رشته های پیشنهاد شده در شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش توصیه هایی به خانواده ها شده تا بتوانند نقش شریک یادگیری را ایفا نمایند.

بهمنی ادامه داد: همچنین در راهنمای برنامه درسی دانش آموزان اطلاعاتی گنجانده شده که مشاغل فنی و حرفه ای و کاردانش به عنوان مشاغل خانگی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده را در اختیار خانواده ها قرار می دهد.

وی اظهار کرد: در راهنمای برنامه درسی هنرجویان در شرایط شیوع ویروس کرونا توصیه هایی نیز برای خانواده ها در مورد نرم افزارها و رسانه های دیداری و شنیداری که نقش تکمیلی در آموزش دارند، پیش بینی شده است یعنی برای هر رشته یک سری نرم افزار احتیاج است که خانواده ها در جریان باشند اگر هنرجویی بخواهد در منزل کار کند از کدام نرم افزارها استفاده کند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی درسی و فراوری بسته های تربیت و یادگیری آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: راهنمای برنامه درسی هنرجویان در شرایط شیوع ویروس کرونا به معرفی منابع اطلاعاتی پشتیبان نیز توجه نموده است، از این رو فیلم های آموزشی بسیاری در شبکه ملی رشد به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی رسمی و مستند بارگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 939

به "بهمنی: خانواده ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهمنی: خانواده ها شریک یادگیری در شرایط کرونا باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید