باهوش ترین انسان های تاریخ

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران: همیشه برای سنجیدن هوش افراد به سوالاتی که انسان ها در کلاس ریاضی پاسخ داده اند توجه نمی نمایند. انسان های نابغه زیادی در تاریخ وجود داشته اند که در یادگیری ابتدایی ترین نکته ها در شروع تحصیل خود به مشکل برخورده اند. اما آن ها هیچ وقت ناامید نشده اند و با کوشش و هوش سرشار خود نظر دیگران را راجع به خود تغییر داده اند.

باهوش ترین انسان های تاریخ

برای مثال آلبرت انیشتین بار ها توسط معلمان دوره ابتدایی خود بیرون انداخته شد، زیرا معلمان گمان می کردند که انیشتین یک کودک کودن است. نیوتون نیز در کودکی همین مشکل را داشته است. تام کروز، بازیگر خو ش چهره و خوش تیپ هالیوود نیز در کودکی در یادگیری مشکل داشته است.

اما با این وجود همه این افراد در صنعت و رشته خود باعث تغییر شگفت انگیزی شده اند. آیا امروزه می توان تاثیر انیشتین و تیوتون را بر پیشرفت علم نادیده گرفت؟ در ادامه با مجله سی نوا همراه باشید تا به معرفی 10 فرد باهوش در تاریخ بپردازیم که همه که احتمالاً نام همه آن ها را شنیده اید.

10. اسکندر مقدونی

کوشش های اسکندر برای فتح روسیه منجر به کشته شدن هزاران نفر شد، اما با این وجود از او به عنوان یکی از باهوش ترین انسان های تاریخ یاد می گردد.

اسکندر زمانی که تنها 16 سال سن داشت پدرش را از دست داد و مجبور شد در همان سن بر مقدونیه حکومت کند. او زمانی که بر اثر گزش مالاریا از جهان رفت، توانسته بود نقاط زیادی از آسیا را تحت سلطه خود درآورد.

9. میکل آنژ

هنرمندان امروزی میزان تسلط بر هنر داوینچی و میکل آنژ را به یک اندازه می دانند. هرچند که آن ها دو سبک مختلف را در نقاشی های خود اجرا می کردند. ﻣﯿﮑﻞﺁﻧﮋ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ ﻧﺎﺑﻐﻪ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻭ ﺍﺯ ﻣﻌﺮﻭﻓﺘﺮﯾﻦ ﭼﻬﺮﻩﻫﺎﯼ ﺭﻧﺴﺎﻧﺲ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. آثار این هنرمند امروزه الهام بخش هنرمندان بسیاری است.

8. توماس ادیسون

توماس ادیسون ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﮐﺎﺭﺁﻓﺮﯾﻦ ﺍﻫﻞ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻮﺩ. ﻭﯼ ﻭﺳﺎﯾﻞ ﻣﺘﻌﺪﺩﯼ ﺭﺍ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﯾﺎ تکمیل ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﻌﺮﻭف ترﯾﻦ ﺁﻥﻫﺎ ﻻﻣﭗ ﺭﺷﺘﻪﺍﯼ ﺍﺳﺖ.

مدیر مدرسه ادیسون در دوران کودکی اعتقاد داشت که توماس ادیسون شاگردی کودن است و به همین علت او را از مدرسه اخراج کرد. اما امروزه از ادیسون به عنوان یکی از باهوش ترین افرادی که پا بر روی کره خاکی گذاشته اند، یاد می گردد.

7. لئوناردو داوینچی

داوینچی بر رشته های هنری بسیاری تسلط داشت. از داوینچی به عنوان ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ، ﻧﻘﺎﺵ، ﻣﺠﺴﻤﻪﺳﺎﺯ، ﻣﻌﻤﺎﺭ، ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﺩﺍﻥ، ﺭﯾﺎﺿﯽﺩﺍﻥ، ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺁﻧﺎﺗﻮﻣﯿﺴﺖ، ﺯﻣﯿﻦﺷﻨﺎﺱ، ﻧﻘﺸﻪﮐﺶ، ﮔﯿﺎﻩﺷﻨﺎﺱ ﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ یاد می گردد.

وی را می توان به عنوان یکی انعطاف پذیرترین شخصیت های تاریخ دانست که در مسائل گوناگون تسلط بالایی داشت. ﺷﻬﺮﺕ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺩﺍﻭﯾﻨﭽﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪﺧﺎﻃﺮ ﻧﻘﺎﺷﯽﻫﺎﯼ ﺷﺎﻡ ﺁﺧﺮ ﻭ ﻣﻮﻧﺎﻟﯿﺰﺍ ﺍﺳﺖ. عده ای داوینچی را بزرگ ترین نقاش و بااستعدادترین شخصیت تاریخ می دانند.

6. ویلیام شکسپیر

از ویلیام شکسپیر به عنوان یکی از بااستعدادترین شخصیت های تاریخ یاد می گردد. این شاعر انگلیسی همچنین یکی از بزرگ ترین نمایشنامه نویسان تاریخ نیز است و از آثار معروف او می توان به مکبث، هملت و شاه لیر اشاره نمود. امروزه ضریب هوشی شکسپیر 210 در نظر گرفته شده است. ﻭﯾﻠﯿﺎﻡ ﺷﮑﺴﭙﯿﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ 23 ﺁﻭﺭﯾﻞ 1616 ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺩﺭ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﻭ ﺩﻭ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﺭﮔﺬﺷﺖ.

5. آدولف هیتلر

با وجود اینکه هیتلر باعث کشتار هزاران انسان شد، اما هنوز هم جزء یکی از باهوش ترین افراد تاریخ به حساب می آید. او با تشکیل مکتب نازیسم قصد داشت تا به جهانیان ثابت کند که کار هایی که انجام می دهد درست و برحق هستند. این هم یکی از دلایلی است که ثابت می نماید هیتلر از هوش بالایی برخوردار بوده است.

ﻫﯿﺘﻠﺮ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﮐﻬﻨﻪﺳﺮﺑﺎﺯ ﻧﺸﺎﻥﺩﺍﺭ ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﻭﻝ، ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 1920 ﺑﻪ ﺣﺰﺏ ﻧﺎﺯﯼ ﭘﯿﻮﺳﺖ و خیلی زود توانست ﺩﺭ ﺳﺎﻝ 1921 ﺑﻪ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺁﻥ برسد. گفته می گردد آدولف هیتلر در شامگاه 30 آوریل 1945 در حالی که 56 سال سن داشت به زندگی خود خاتمه داده است.

4. گالیلئو گالیله

گالیله ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﻣﺨﺘﺮﻉ ﺳﺮﺷﻨﺎﺱ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺳﺪﻩﻫﺎﯼ 16 ﻭ 17 ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺑﻮﺩ. ﮔﺎﻟﯿﻠﻪ ﺩﺭ رشته های ﻓﯿﺰﯾﮏ، ﻧﺠﻮﻡ، ﺭﯾﺎﺿﯿﺎﺕ ﻭ ﻓﻠﺴﻔﻪ تسلط ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﺍﻥ ﺗﺤﻮﻝ ﻋﻠﻤﯽ ﻭ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺶ ﻧﻮﯾﻦ ﺑﻮﺩ. اطلاعاتی که گالیله پس از مرگ خود در علم نجوم به جای گذاشت، امروزه نیز بین دانشمندان مطالبی ارزشمند محسوب می شوند.

3. استیون هاوکینگ

یکی از شایسته ترین افرادی که می تواند در فهرست ما قرار بگیرد استیون هاوکینگ است. هاوکینگ با اتکا به نبوغ خود توانسته است تعداد زیادی از تئوری های انیشتین را به اثبات برساند. تئوری هایی که انسان های زیادی در به اثبات رساندن آن ها ناتوان بوده اند. ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﮓ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺳﮑﻠﺮﻭﺯ ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺁﻣﯿﻮﺗﺮﻭﻓﯿﮏ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺣﺮﮐﺖ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩ، اما با این وجود کار های بزرگ بسیاری در جهت پیشرفت علم انجام داد.

2. ایساک نیوتون

هیچ کس در نابغه بودن نیوتون شکی ندارد. فیزیک دان و ریاضی دانی که با مفاهیم پایه ای فیزیک خود باعث تغییری شگفت انگیز در علم و دانش شد. نیوتون احتمالاً تنها دانشمندی است که آموزه هایش در همه مدارس جهان تدریس می شوند. نیوتون در زمان خود با دانشمندان زیادی هم عقیده نبود و اختلافاتی آشکار با آن ها داشت.

1. آلبرت انیشتین

همه ما تقریباً آلبرت انیشتین را می شناسیم و می دانیم که وی تا چه میزان شخص باهوشی بوده است. دانشمندان می گویند که انیشتین از مغز خود حدوداً 4 درصد از انسان های معمولی، بیشتر استفاده می نموده است. وی به عنوان مشهورترین و تاثیرگذارترین دانشمند قرن 20 شناخته شده است.

انیشتین همچنین در نواختن ویولون نیز مهارت بالایی داشته است. انیشتین در 17 آوریل سال 1955 در حالی که 76 سال سن داشت، از جهان رفت. پس از مرگ وی تحقیقات و آزمایش های بسیاری بر روی مغز وی انجام شد.

منبع: wonderslist

منبع: برترین ها
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 133

به "باهوش ترین انسان های تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باهوش ترین انسان های تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید