یکصد شهر در شرایط قرمز آبی قرار دارند

به گزارش مجله سی نوا، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بیش از 210 شهر کشور تحت تنش آبی قرار دارند که از این تعداد شرایط یکصد شهر قرمز است.

یکصد شهر در شرایط قرمز آبی قرار دارند

به گزارش ایرنا، حمید رضا جانباز روز چهارشنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حصرت امام (ره) و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اضافه نمود: طبق پیش بینی ها دمای هوا افزایش بیشتری خواهد داشت و بر همین اساس محتمل است تعداد شهر های قرمز آبی افزایش یابد.

وی ادامه داد: همچنین محتمل است در بعضی شهر ها و روستا ها که شرایط بدتری دارند با قطع آب روبرو شویم که کوشش می گردد از طرق دیگر آب مورد احتیاج تامین گردد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از افزایش تعداد روستا های که با تانکر آب رسانی خواهند شد خبرداد و گفت: تابستان سال جاری بیش از هفت هزار روستا در لیست آبرسانی تانکری قرار گرفته اند.

جانباز خاطرنشان ساخت: همانطور که پیش بینی می شد سال جاری سال بسیار سختی به لحاظ بارشی داریم که جزو کم بارش ترین سال های 50 ساله اخیر است.

وی از شروع پایش و رصد مناطق جمعیتی کشور از پارسال خبرداد و گفت: روزانه شرایط منابع آبی و چگونگی تامین آب این مراکز رصد می شوند و با توجه به پیش بینی اجرا شده درباره افزایش دمای هوای کشور در روز های آینده کوشش می گردد شرایط به گونه ای مدیریت گردد تا مردم متحمل سختی و مشکل نشوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: پایش روزانه نشان می دهد در بعضی استان ها برای تامین آب مورد احتیاج با مشکل روبرو شده و نیز در بسیاری از روستا ها به دلیل پایین رفتن سطح آب ناگزیر به آبرسانی سیار خواهیم بود.

جانباز اضافه نمود: پیش بینی این است که در تابستان سال جاری بیش از هفت هزار روستای کشور احتیاج به آبرسانی تانکری پیداکنند که استفاده از ظرفیت گروه های جهادی می تواند در این باره یاری خوبی باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1327

به "یکصد شهر در شرایط قرمز آبی قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکصد شهر در شرایط قرمز آبی قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید