کشف سازه های مرموز غول پیکر زیر سطح زمین

به گزارش مجله سی نوا، محققان با استفاده از الگوریتم Sequencer، که در ابتدا برای تحقیقات نجومی در نظر گرفته شده بود، زلزله نگاری های جمع آوری شده بیش از 30 سال را تجزیه و تحلیل کردند تا الگو های پنهان در داده های عظیم آشکار گردد.

کشف سازه های مرموز غول پیکر زیر سطح زمین

دانشمندان ایالات متحده ساختار های غیرمعمولی در مرز هسته و گوشته زمین پیدا نموده اند که شبیه به قطره های غول پیکر به اندازه یک قاره است. هنوز منشأ این سازه های غول آسا ناشناخته است، اما در آینده زمین شناسان امیدوارند مکانیسم های چگونگی شکل گیری آن را پیدا نمایند.

محققان با استفاده از الگوریتم Sequencer، که در ابتدا برای تحقیقات نجومی در نظر گرفته شده بود، زلزله نگاری های جمع آوری شده بیش از 30 سال را تجزیه و تحلیل کردند تا الگو های پنهان در داده های عظیم آشکار گردد.

در کل، هفت هزار لرزه نگاری برای حضور اکو خاص ایجاد شده توسط عبور موج از ناحیه گوشته، که در آن سرعت آن به شدت کاهش می یابد، مورد مطالعه نهاده شد.

دانشمندان ساختار های مرموز بسیاری را کشف نموده اند که سیگنال های لرزه ای مربوطه را فراوری می نمایند و در منطقه مرزی بین هسته و گوشته قرار می دهند. یکی از این مناطق در زیر جزایر مارکس در اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است.

منطقه دیگر در زیر سطح زمین، در جزایر هاوایی واقع شده است و لرزه ای نسبتاً بلند را ایجاد می نماید. در مجموع، پژواک در 40 درصد از تمام امواج لرزه ای مورد تجزیه و تحلیل تشخیص داده شد.

منبع: فرادید
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 764

به "کشف سازه های مرموز غول پیکر زیر سطح زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سازه های مرموز غول پیکر زیر سطح زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید