مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی برگزار می گردد

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با تشکر از مردم برای مراعات پروتکل ها در سفرهای نوروزی گفت: بعضی از مردم اصلأ سفر نرفتند و بعضی هم در سفرها پروتکل ها را رعایت کردند. البته مجموع رفت وآمدهای قبل از عید و مابعد آن سبب شده که احتمالاً ما با یک مسئله ای در شیوع کرونا روبرو شویم.

مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی برگزار می گردد

وی اضافه نمود: الان هم در دو استان طبق آنالیز ها موج چهارم شروع شده و اگر ما رعایت نکنیم این شرایط می تواند در سایر نقاط کشور هم تکرار گردد.

روحانی با بیان اینکه بی تردید یکی از حوادث بسیار مهم در قرن اخیر همین پاندمی کروناست، اظهار کرد: اینکه نزدیک به 3 میلیون نفر در جهان از دست رفته اند که حالا این هم آمار رسمی و ثبت شده است وگرنه قطعاً بیش از این میزان کرونا افراد را در کام خود فرو برده است و این نشان از اهمیت این پاندمی در قرن اخیر است.

رییس جمهوری با بیان اینکه ما سه سال مداوم جنگ مالی داشته ایم که آن هم یکی دیگر از معضلات خاص مردم ما در قرن اخیر و سه سال خاتمهی آن بود، تاکید نمود: کشور در کمک و دستگیری مردم از یکدیگر از یک سو و کوشش های کادر درمان برای مقابله با کرونا کارنامه قابل قبولی دارد.

وی اضافه نمود: ما همیشه در همه موارد و هرجا که برای ما مشکل پیش آمده است، قدرت ملی ما یک قدرت بسیار مهم و قابل افتخاری بوده، وقتی ملت در برابر مسائل با چنگ و دندان ایستادگی نموده، پیروز شده و آن را از سر گذرانده است. ما هم به عنوان دولت در طول چهارماه به جامانده از عمر خود یکی از مهمترین کارهایمان را همین مقابله با کرونا می دانیم.

روحانی تاکید نمود: مقابله با کرونا، شکستن تحریم، تکمیل طرح های پیش روی مالی و رسیدگی به معیشت مردم از جمله چهار محور اصلی کار دولت در چهار ماه آینده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه کرونا در طول چهارده ماه اخیر نه از میان رفته و نه تضعیف شده است، گفت: این ویروس نه تنها به جامانده، بلکه بدتر شده و جهش یافته است. این نوع جدید که چه انگلیسی بنمامیم چه برزیلی و چه هر نام دیگری، فقط یک خط مستقیم به سمت بالاست و نشان می دهد که چقدر خطرناک است.

وی اضافه نمود: تنها راه این است که ما توانمند شویم و جامعه را در برابر آن نیرومند سازیم که یکی از راه های آن همین واکسیناسیون است. ساخت و خرید واکسن به همین دلیل جزو یکی از مهمترین کارهای دولت در مقابله با کرونا است.

روحانی با یادآوری اینکه همچنان دورهمی ها و تجمعات یکی دیگر از مواردی است که باید آن را بسیار مراعات کنیم، اظهار نموده: تعهد و مسئولیت پذیری مردم که در چندین ماه اخیر ادامه داشته را باید حفظ کنیم. الان آمارها به ما می گویند که مراعات کم شده است و هرگاه مراعات کم گردد آمار کرونا بالا می رود. زمانی رعایت پروتکل های بهداشتی بالای 85 درصد بود، ولی وقتی زیر 60 درصد می رود معلوم است که وضع چگونه می گردد.

رییس جمهوری با بیان اینکه در جلسه امروز تاکید شد کسانی که مبتلا هستند باید نظارت و کنترل گردد که دوره قرنطینه را رعایت نمایند، اظهار کرد: گاهی افرادی که مبتلا هستند با ناوگان عمومی مثل قطار یا هواپیما رفت وآمد می نمایند که آن را می توان کنترل کرد، اما گاهی یک کرونا مثبت به بازار می رود یا در شهر حضور می یابد که این را هم باید نظارت و کنترل و با آن برخورد جدی کنیم و مجازات برایش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما نسبت به مسافرانی که از خارج کشور می آیند هم رعایت پروتکل ها و مقررات را حفظ نموده ایم، گفت: این موضوع برای همه پروازها و ورود افراد به کشور رعایت و انجام می گردد.

روحانی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی در ایام ماه رمضان تاکید نمود: در مناطق آبی و زرد برگزاری مراسم مذهبی با رعایت پروتکل های بهداشتی قابل انجام است و در مناطق نارنجی و قرمز هم این امر ممنوع خواهد بود.

رییس جمهوری در خاتمه اظهار کرد: البته در خصوص شب های قدر با توجه به اینکه ما در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا همچنان فرصت برای تصمیم گیری داریم، هنوز جمع بندی نهایی را معین نکردیم و در روزهای آینده با توجه به شرایط شیوع کرونا در کشور - که امیدواریم سخت و سخت نگردد - درباره آن هم اعلام نظر خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1230

به "مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید