انسداد و تخریب راه های عشایری خوزستان در بارندگی های اخیر

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل امور عشایر خوزستان با اشاره به انسداد و تخریب راه های عشایری هنگام بارندگی، خواهان اختصاص امکانات بیشتر از سوی ستاد مدیریت بحران به منظور بازگشایی راه ها هنگام انسداد شد.

انسداد و تخریب راه های عشایری خوزستان در بارندگی های اخیر

علی رحم کریمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به انسداد و تخریب راه ها به عنوان یکی از مسائل عشایر و روستاییان اظهار کرد: مشکل جدی ما انسداد راه ها به دلیل بارندگی های اخیر در شمال و شمال شرق استان خوزستان است و امکانات و اعتبارات ما جوابگوی بازگشایی این راه ها به صورت کامل نیست.

وی اضافه نمود: در بارندگی های اخیر، در یک شهرستان که عمدتا بستر جاده های آن خاکی و شوسه است، 300 میلی متر بارندگی داشته ایم که موجب تخریب به صورت گسترده شده است.

مدیرکل امور عشایر خوزستان توضیح داد: علی رغم کوشش های اجرا شده و مساعدت هایی که ستاد مدیریت بحران استان خوزستان انجام داده است؛ این کوشش ها جوابگوی برطرف خسارات وارده نبوده و نیازمند اعتبارات لازم هستیم که حداقل، راه ها به همان شرایط اولیه بازگردند.

وی اضافه نمود: تصمیماتی که در ستاد مدیریت بحران گرفته می گردد، شامل تفکیک وظایف می گردد و به حوزه ای که گرفتار مشکل شده است، مجموعه ای از دستگاه ها و امکانات تخصیص می یابد. اختصاص این دستگاه ها و امکانات برای ما به صورت محدود بوده است و تا به امروز قادر به بازگشایی راه ها به صورتی که تردد به آسانی صورت پذیرد، نبوده ایم. مشغول بازگشایی راه ها هستیم که این روزها فرایند به کندی پیش می رود و نیازمند حمایت های ویژه در این خصوص هستیم.

کریمی گفت: عشایر در نقاط کوهستانی و صعب العبور مستقر هستند و شدت بارندگی نیز در این نقاط بیشتر است و تخریب راه ها با توجه به اینکه بستر خاکی بیشتری دارند، زیاد است.

وی اضافه نمود: در استان خوزستان حدود 300 کیلومتر راه عشایری وجود دارد که توسط اداره امور عشایر نگهداری می گردد اما اعتبارات ما در مورد نگهداری راه ها واقعا جوابگو نیست و نیازمند همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل هستیم. ستاد مدیریت بحران نیز باید امکانات بیشتری در اختیار ما قرار بدهد تا هنگام انسداد راه ها، بتوانیم هر چه سریع تر این راه ها را بازگشایی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1058

به "انسداد و تخریب راه های عشایری خوزستان در بارندگی های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسداد و تخریب راه های عشایری خوزستان در بارندگی های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید