یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا: تهدید ترامپ علیه ایران جنایت جنگی است

به گزارش مجله سی نوا، کاندیدای ریاست جمهور آمریکا تهدید تازه رئیس جمهور آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن مراکز فرهنگی ایران را تهدید به مرتکب شدن جنایتی جنگی خواند.

یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا: تهدید ترامپ علیه ایران جنایت جنگی است

به گزارش مجله سی نوا، الیزابت وارن، سناتور آمریکایی و کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به تهدید جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، در صفحه توییترش خطاب به ترامپ، نوشت: تو تهدید می کنی که جنایت های جنگی مرتکب شویم. ما سر جنگ با ایران نداریم. مردم آمریکا خواستار جنگ با ایران نیستند. این دموکراسی است. تو نمی توانی جنگی را با ایران شروع کنی و تهدیدهایت، نظامیان و دیپلمات هایمان را در معرض خطر بزرگی قرار می دهد.[این کار را] متوقف کن.

واکنش این مقام آمریکایی در پی اظهارات تهدیدآمیز رئیس جمهور آمریکا در شب گذشته مطرح می گردد که گفته بود: ایران با جسارت زیاد درباره حمله به منافع آمریکا سخن می گوید، اگر ایران به هر آمریکایی یا منافع آمریکایی حمله کند 52 سایت ایرانی -به نمایندگی از 52 گروگان آمریکایی که سال ها پیش توسط ایران گروگان گرفته شدند- هدف قرار می گیرند.

ترامپ در توییت خود ادعا نموده است اهدافی که برای حمله در نظر گرفته اند برخی به شدت سطح بالا و برای ایران و فرهنگ ایرانیان بسیار مهم هستند و به گفته او حمله به آنها به سرعت و با شدت انجام می گردد.

او در خاتمه گفته است: ایالات متحده هیچ تهدیدی نمی خواهد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به این اظهارات رئیس جمهور آمریکا، نوشت: دونالد ترامپ که با ترورهای ناجوانمردانه روز آدینه به شکلی گسترده حقوق بین الملل را نقض نموده است، اکنون تهدید می نماید که دوباره قوانین بین المللی را نقض خواهد نمود. هدف قرار دادن مراکز فرهنگی جنایت جنگی است.

وی ادامه داد: خاتمه حضور شرورانه آمریکا در غرب آسیا شروع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 322

به "یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا: تهدید ترامپ علیه ایران جنایت جنگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا: تهدید ترامپ علیه ایران جنایت جنگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید