گزارش وزارت نیرو از کاهش بارندگی ها نسبت به میانگین 50 سال اخیر

به گزارش مجله سی نوا، معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: بارندگی ها در کشور نسبت به میانگین 50 سال اخیر در اکثر استان ها کاهش نشان می دهد.

گزارش وزارت نیرو از کاهش بارندگی ها نسبت به میانگین 50 سال اخیر

ایسنا نوشت: تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزارت نیرو در جمع مجله سی نوا در اردبیل، اظهار کرد: وضعیت بارش ها در امسال زراعی نسبت به مدت مشابه سال قبل در بعضی از استان ها کمتر و بعضی دیگر نیز بیشتر بوده است اما در مجموع در کشور بارش های 40 روز اخیر نشان می دهد که همچنان از میانگین نیم قرن اخیر عقب هستیم.

وی اعلام نمود: امیدواریم در ایام باقیمانده از پائیز و زمستان جبران کسری بارش ها صورت گرفته و شاهد بارش رحمت الهی باشیم تا منابع آب مورد احتیاج برای سال آینده تامین گردد.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری دولت در حوزه پروژه های آبرسانی در مناطق مختلف استان اردبیل، اعلام کرد: بعضی از این پروژه ها در امسال و تعدادی دیگر نیز تا آخر دولت دوازدهم تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد تا اهالی این استان از مزایای این طرح ها استفاده نمایند.

تقی زاده خامسی گفت: برای استانی نظیر اردبیل این میزان سرمایه گذاری در حوزه آب رقم قابل قبولی است و سعی بر این است در همه استان ها به ویژه استان اردبیل طرح های شروع شده و نیمه تمام در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل شده و بهره برداری از آنها شروع گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 152

به "گزارش وزارت نیرو از کاهش بارندگی ها نسبت به میانگین 50 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش وزارت نیرو از کاهش بارندگی ها نسبت به میانگین 50 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید