کهنه سربازان آمریکایی معتقدند جنگ عراق و افغانستان اشتباه بود

به گزارش مجله سی نوا، بسیاری از کهنه سربازان آمریکایی معتقدند که جنگ افغانستان و عراق یک اشتباه بوده است و شمار آنان رو به افزایش است.

کهنه سربازان آمریکایی معتقدند جنگ عراق و افغانستان اشتباه بود

به گزارش ، بسیاری از کهنه سربازان آمریکایی معتقدند که جنگ افغانستان و عراق یک اشتباه بوده است و شمار آنان رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا، نزدیک به دو دهه پس از حملات 11 سپتامبر، نظرسنجی ها نشان می دهند که اکثر کهنه سربازان آمریکایی از ادامه جنگ های آمریکا ناراضی هستند؛ حتی با وجود این که نخبگان امنیت ملی در هر دو حزب آمریکا به ادامه حضور نظامی در سوریه، عراق و افغانستان تاکید دارند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، تغییر دیدگاه جامعه نظامی آمریکا که در دوران جورج بوش پسر، حامی عملیات نظامی آمریکا در افغانستان و عراق بود، می تواند حمایت فعلی کهنه سربازان را از رویکرد دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای بازگرداندن نیروهای نظامی به کشورشان و خودداری از اقدام نظامی علیه دیگر کشورها شرح دهد.

نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز تحقیقاتی پیو نشان می دهد که 64 درصد از کهنه سربازان آمریکایی معتقدند که جنگ عراق ارزش مبارزه را نداشته است.

بیش از 62 درصد از غیرنظامیان آمریکایی نیز همین نظر را درباره جنگ عراق دارند.

مخالفت با درگیری افغانستان اما کمتر بوده و در میان کهنه سربازان 58 درصد و در میان غیرنظامیان 59 درصد بوده است.

در حالی که بعضی از کهنه سربازان حامی ادامه حضور نظامی آمریکا در سوریه هستند، بیش از نیمی از آنان یعنی 55 درصد با چنین اقدامی مخالف هستند.

همچنین طبق یک نظرسنجی که سال گذشته میلادی از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام شده، کهنه سربازان آمریکایی همچنین بیش از غیرنظامیان حامی ترامپ هستند و 56 درصد از آنان گفته اند، عملکرد او را به عنوان رییس جمهور تایید می نمایند؛ در حالی که میزان حمایت از عملکرد ترامپ در مقام ریاست جمهوری در دیگر اقشار جامعه 42 درصد بوده است.

تعهد دونالد ترامپ به حمایت از کهنه سربازان، محبوبیت او را در میان این قشر افزایش داده و آنان در بعضی موارد با رویکرد اول آمریکا در سیاست خارجی ترامپ موافق بوده و خواهان کاهش حضور نظامی آمریکا در کشورهای خارجی هستند.

بسیاری از این کهنه سربازان می گویند، دیدگاه فعلی شان درباره این درگیری ها از به دست نیامدن نتیجه ای رضایت بخش از این جنگ ها نشات می گیرد.

آنان همچنین با اشاره به خسارت جانی و اقتصادی آمریکا در این درگیری ها، حضور نظامی آمریکا در افغانستان را پس از گذشت حدود 10 سال از کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده زیر سوال برده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 157

به "کهنه سربازان آمریکایی معتقدند جنگ عراق و افغانستان اشتباه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهنه سربازان آمریکایی معتقدند جنگ عراق و افغانستان اشتباه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید