کرونای انگلیسی و مردم اهواز با هم در بازار می چرخند

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/خوزستان کرونای انگلیسی در اهواز می چرخد اما مردم هم در خیابان های شهر می چرخند و از همان راه هم، راهی بیمارستان می شوند البته اگر در بیمارستان ها جایی برای بستری آن ها وجود داشته باشد.

کرونای انگلیسی و مردم اهواز با هم در بازار می چرخند

به گزارش خبرنگاران، در پی قرمز شدن شرایط تعدادی از شهرهای خوزستان مقرر شد مجددا محدودیت های کرونا اعمال شوند اما با وجود افزایش تعداد شهرهای نارنجی و قرمز، انتشار کرونای انگلیسی در خوزستان و پر شدن بیمارستان های عظیم اهواز از بیماران مبتلا به کرونا؛ همچنان بازارهای اهواز فعال هستند و این در حالی است که مسئولان بهداشتی خواهان قرنطینه دو هفته ای خوزستان شده اند.

پس از هشدار به اصناف در مورد تعطیلی و عدم توجه به این موضوع، یکشنبه شب نیروهای انتظامی در بازار مرکزی اهواز نسبت به اجبار اصناف به تعطیلی اقدام کردند اما همچنان بساط دستفروشان پهن بود. البته ماموران اجناس بعضی از دستفروشان را ضبط کردند و با این اقدام، بعضی دیگر از دستفروشان بساط خود را جمع کردند.

با این وجود، پس از پایین کشیدن کره کره مغازه داران ابتدای خیابان امام(ره)، هنوز نیروهای انتظامی به انتهای خیابان نرسیده بودند که مغازه داران مجددا کره کره ها را بالا کشیدند و دستفروشان نیز بساطشان را مجددا پهن کردند؛ بعضی مغازه داران هم در خیابان بساط کردند.

نیروهای انتظامی به ترتیب به خیابان های بعدی رفتند تا مغازه ها را تعطیل نمایند اما به محض خروج از خیابان، مجددا مغازه ها باز می شدند. مغازه داران هم همچنان سعی می نمایند با حراج و تشویق مردم به خرید، بازار را زنده نمایند.

با توجه به این شرایط، مسئولان شرکت توزیع برق به تدریج برق بعضی مغازه ها و خیابان ها را قطع کردند تا بازار به اجبار تعطیل گردد اما با این وجود همچنان تردد در بازار انجام می شد و فروشندگان حاضر به تعطیل کردن نبودند و در تاریکی، بساط دستفروشان پهن بود. فروشندگان نیز می گفتند: هر کاری نمایند ما تعطیل نمی کنیم. کی نان زن و بچه های ما را بدهد؟

در پی این شرایط، به دستور فرماندار اهواز برق بازار مرکزی شهر به صورت کامل قطع شد تا فروشندگان مجبور به تعطیلی شوند. با خاموشی مطلق بازار، به تدریج فروشندگان ناامید شدند و به خانه رفتند.

با توجه به مقاومت اصناف نسبت به تعطیلی بازار، به نظر می رسد تعطیلی کامل بازار اهواز این بار کار بسیار سختی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1179

به "کرونای انگلیسی و مردم اهواز با هم در بازار می چرخند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی و مردم اهواز با هم در بازار می چرخند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید