چرا سفیر آلمان از ایران خارج شد؟ موسوی پاسخ داد

به گزارش مجله سی نوا، سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره خروج سفیر آلمان از ایران گفت: وی دیروز با مقامات وزارت خارجه ملاقات داشته و مراحل اداری برای انتخاب جایگزینش در حال اجرا است.

چرا سفیر آلمان از ایران خارج شد؟ موسوی پاسخ داد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش مجله سی نوا، سیدعباس موسوی در پاسخ به سوالی درباره خروج سفیر آلمان از کشور اضافه کرد: تا جایی که من خبر دارم سفیر آلمان به دلیل مشکل شخصی که داشتند از ایران رفتند و برگشتند؛ اگر اشتباه نکنم دیروز یا پریروز با یکی از مقامات وزارت امور خارجه ملاقات داشتند.

وی ادامه داد: سفیر آلمان در وزارت خارجه این کشور به پست جدیدی منصوب شده است و جایگزین ایشان هم معرفی شده و کارهای اداری در حال اجرا است تا جایگزین جدید بعنوان سفیر وارد ایران گردد.

موسوی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شدت دریافت اعتراضات ضد بی عدالتی در آمریکا با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر است توضیح داد: اما اوج بی عدالتی ظلم و تبعیض علیه مردم یک کشور در اتفاقات اخیر آمریکا نمایان است بنابراین نمی توانیم بعنوان یک نظام مستقل که عدالت خواه است صدای معترضان را نشنویم و شاهد تضییع حقوق مردمی باشیم که سالیان سال است در این کشور تحت ستم قرار دارند.

وی اعلام کرد: از زمان برده داری در آمریکا تا الان یعنی قرن بیست و یکم ما شاهد ظلم و تبعیض به بخشی از جامعه آمریکا هستیم به نوعی که الان به صورت فوران اجتماعی بروز نموده است؛ و دارند فریاد مظلومیت خودشان را که برای قرن ها خفه شده بود بروز می دهند بنابراین جا دارد ما بعنوان جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای جهان این فریاد تظلم خواهی مردم آمریکا را بشنوند و الان هم می شنوند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد این فریاد تظلم خواهی نتیجه بدهد و آمریکایی ها که همواره مدعی حقوق بشر و آرامش در کشورها بودند به شعارهایی که خودشان دادند عمل بکنند و مردم آمریکا را آزاد بگذارند و اجازه بدهند نفس بکشند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 665

به "چرا سفیر آلمان از ایران خارج شد؟ موسوی پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سفیر آلمان از ایران خارج شد؟ موسوی پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید