پسر حمید سبزواری: بخشی از خانه پدرم توسط شهرداری تخریب شد

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان رضوی، صبح امروز 6 اردیبهشت ماه در خبرها گفته شد که بخشی از خانه حمید سبزواری که از او به عنوان پدر شعر انقلاب یاد می نمایند، بر اثر بارش های رگباری اخیر تخریب شده است؛ حال آنکه پسر مرحوم سبزواری، موضوع تخریب این خانه را متوجه شهرداری سبزوار می داند.

پسر حمید سبزواری: بخشی از خانه پدرم توسط شهرداری تخریب شد

جهت دریافت خدمات فضاسازی حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

محسن ممتحنی در این باره به خبرنگار ایبنا گفت: متاسفانه دیوار جلویی منزل پدری من توسط شهرداری سبزوار تخریب شده است و من از این اتفاق بسیار ناراحت و نسبت به آن معترض هستم، که چرا قبل از تخریب، حداقل اطلاعی به ما ندادند.

وی همچنین گفت: ما طی دو سال گذشته قراردادی با دانشگاه حکیم سبزواری بسته بودیم تا ضمن مرمت این خانه تاریخی، جهت فعالیت های فرهنگی از آن استفاده نمایند اما دانشگاه هیچگونه مرمتی انجام نداد و با تغییر ریاست دانشگاه به کلی این خانه رها شد که این باعث آسیب پذیری بِنا در مقابل باد و باران شد.

به گفته پسر مرحوم سبزواری، چندی قبل هم مقداری از داخل خانه به دلیل بارندگی تخریب شده بود اما، اتفاق اخیر بدون اطلاع قبلی و توسط شهرداری به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: من اطلاع دقیقی از علت این کار ندارم، اما چون خانه در کوچه باریکی قرار داشت و با تغییرات به وجود آمده در آن منطقه، دیوار خانه در حریم خیابان نهاده شد، شاید انگیزه ای برای شهرداری ایجاد کرد که دیوار را تخریب نمایند، هرچند طی صحبتی که قبلا داشتیم قرار بر این بود، آن بخش از خیابان تبدیل به پارکی گردد و خانه بدون تغییر باقی بماند.

پسر مرحوم استاد سبزواری ضمن تاکید بر این نکته که ما هیچگاه نخواستیم زحمتی بر دوش مردم و مسئولین سبزوار بیافتد، گفت: رئیس دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد که شرایط اقتصادی دانشگاه خوب نیست و خانواده استاد سبزواری به این فکر نباشند که ما می توانیم اینجا را تعمیر کنیم، درحالی که ما هیچگاه نخواستیم هزینه اضافی برای پدر من متحمل شوند، ما حتی یک بار هم نشده که بخواهیم برای پدرم کاری انجام گردد، اما مسئولین صحبت هایی می نمایند که خلاف آن عمل می نمایند، حرف ما این است که یا حرفی را نزنید که به آن عمل نکنید و اگر حرفی هم می زنید، خلف وعده نکنید.

وی همچنین گفت: این زمین چیزی حدود 700 مترمربع است که اگر می خواستیم از این مکان استفاده مادی ببریم، برای ما درآمد بسیار داشت اما، ما هیچگاه دنبال این چیزها نبودیم و می خواستیم این خانه تبدیل به موزه گردد و مردم از آن استفاده نمایند که متاسفانه اقدامی در این زمینه صورت نمی گیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 490

به "پسر حمید سبزواری: بخشی از خانه پدرم توسط شهرداری تخریب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر حمید سبزواری: بخشی از خانه پدرم توسط شهرداری تخریب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید