وزیر دفاع آمریکا: خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه تکمیل شد

به گزارش مجله سی نوا، وزیر دفاع آمریکا گفت، ایالات متحده عقب نشینی نظامی خود از شمال شرقی سوریه را تکمیل نموده و پس از استقرار دوباره و کاهش نیروها، در یک شرایط پایدار حدود 600 سرباز را در مناطق دیگر این کشور مستقر نموده است.

وزیر دفاع آمریکا: خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه تکمیل شد

سخنان مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز می تواند نشانه ای از سرانجام یک دوره تردید و تلاطم درباره حضور نظامی آمریکا در سوریه باشد چرا که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ابتدا ماه اکتبر دستور خروج داده بود. از آن موقع، سطح نیروها در سوریه از حدود 1000 تن با حدود 40 درصد کاهش روبرو شده است.

اسپر تأکید کرد که او در صورت احتیاج قدرت تغییر مکان شمار اندکی از نیروها به درون سوریه را حفظ نموده است. اما او گفت که تعداد نیروها برای آینده قابل پیش بینی در حدود 600 تن در نوسان خواهد بود.

رئیس پنتاگون اواخر چهارشنبه هنگام برگشت از اجلاس ناتو در حومه لندن گفت: این تعداد تقریباً ایستا خواهد بود اما اگر ببینیم اتفاقاتی رخ می دهد... می توانیم تغییراتی ایجاد کنیم. اگر هم پیمانان اروپایی در ماموریت سوریه مشارکت داشته باشند، اسپر کاهش سطح نیروهای آمریکایی در سوریه را منتفی ندانست.

اگرچه تاکنون حرفی از مشارکت قریب الوقوع شرکای ائتلاف در سوریه مطرح نشده اما اسپر گفت: این ائتلاف دوباره رایزنی های زیادی دارد. باید ببینیم بعضی از متحدین می خواهند نیروهای داوطلب داشته باشند، اگر یک کشور متحد، یک کشور عضو ناتو، تصمیم بگیرد 50 نیرو به ما بدهد، ما می توانیم 50 نیرو بازگردانیم.

او همچنین پس از مذاکرات دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در لندن، گفت: موضع آنکارا در قبال مساله اس-400 تغییری ننموده است. وزیر دفاع آمریکا گفت: در این مرحله تحرکی صورت نگرفته است. برداشته شدن مخالفت ترکیه با برنامه دفاعی ناتو برای کشورهای بالتیک و لهستان یک گام مثبت رو به جلو بود. آن ها چندین دهه است که یک بخش ارزشمند برای ناتو هستند، از همان روزهای نخستین. بنابراین ما باید آن ها را داشته باشیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 222

به "وزیر دفاع آمریکا: خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید