هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تجویز داروهای تایید نشده کرونا

به گزارش مجله سی نوا، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواست از استفاده داروهایی که تاثیر آنان بر بیماری کووید 19 تایید نشده است، استفاده نکنند.

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تجویز داروهای تایید نشده کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، تدروس ادهانوم شامگاه آدینه در کنفرانس خبری در ژنو با توجه به شیوع دنیای ویروس کرونا گفت که این بیماری تا کنون بیش از نیم میلیون نفر را آلوده و بیش از 20 هزار نفر را در دنیا کشته است.

وی در ادامه بر کمبود شدید دنیای لوازم بهداشتی و وسایل بهداشت و ایمنی فردی تاکید نمود و این مساله را یکی از جدی ترین تهدیدها برای توانایی جمعی ما برای نجات جان افراد دانست.

وی اضافه نمود: کارکنان بهداشت و درمان در کشورهای کم درآمد و متوسط، مستحق حمایت شایسته مانند ثروتمندان در این کشورها هستند.

به دنبال سخنان آدهانوم، دکتر مایک ریان کارشناس ارشد اورژانس سازمان بهداشت دنیای گفت: دنیا به سوی آینده ای نامعلوم حرکت می نماید.

وی اضافه نمود: می بینید که بسیاری از کشورهای دنیا به تازگی گرفتار این ویروس همه گیری شده اند. بعضی دیگر مانند سنگاپور و چین نیز با چرخه همه گیری روبرو بوده اند و اکنون به شدت در تلاشند تا دوباره این بیماری بروز نکند و موج جدید دیگری از عفونت ها ایجاد نشود.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

بر اساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت دنیای، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به 556 هزار و 291 نفر رسید. از این تعداد 25 هزار و 239 نفر جان باخته و 128 هزار و 717 نفر نیز بهبود پیدا نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 539

به "هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تجویز داروهای تایید نشده کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره تجویز داروهای تایید نشده کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید