لغو نشست های سومین روز مذاکرات ژنو درباره سوریه

به گزارش مجله سی نوا، منابع خبری از لغو نشست های سوری- سوری در سومین روز آن در ژنو برای آنالیز قانون اساسی سوریه خبر دادند و اعلام کردند هیات دولت سوریه مقر مذاکرات در ژنو را ترک نموده است.

لغو نشست های سومین روز مذاکرات ژنو درباره سوریه

شبکه المیادین خاطرنشان کرد که سومین روز از نشست ها در ژنو میان گروه های سوری برای آنالیز قانون اساسی این کشور لغو شده است و هیات دولت سوریه پس از به بن بست رسیدن مذاکرات و همزمان با شکست گی یر پدرسن، میانجی سازمان ملل در برگزاری نشست های مشترک میان سه هیات دولت، مخالفان و جامعه مدنی سوریه ژنو را ترک کرد.

همزمان هیات دمشق مخالفان یوری را به مانع تراشی در مذاکرات و وضع پیش شرط هایی پیش از جلسه متهم نموده و گفته که چگونه یک شهروند سوری می تواند با اصل مبارزه با تروریسم و هرگونه اشغالگری در خاک کشورش مخالفت کند؟

این اظهارات پس از آن ایراد شد که هیات دولت سوریه به میانجی سازمان ملل پیشنهاد داد وارد گفتگوها شده و درباره جدول کاری صحبت کند درحالی که هیات مخالفان از پاسخ به فرستاده سازمان ملل ممانعت نموده است.

روز سه شنبه نیز هیات دولت سوریه بار دیگر به خاطر اختلاف بر سر دستور کار و مسائل مطرح شده در نشست های گذشته از مذاکرات کنار کشیده بود.

منبعی نزدیک به هیأت اعزامی دولت سوریه به ژنو سوئیس روز سه شنبه از کارشکنی طرف ترکیه ای و هیأت مخالفان دولت سوریه خبر داده بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 202

به "لغو نشست های سومین روز مذاکرات ژنو درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو نشست های سومین روز مذاکرات ژنو درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید