قدردانی افغانستان از یاری های ایران در حریق گمرک اسلام قلعه

به گزارش مجله سی نوا، معاون وزیر خارجه افغانستان در نشست مشورت های سیاسی ایران و افغانستان که مجازی برگزار گردید، از مساعدت های به موقع و موثر دولت و سازمان های ایرانی در آتش سوزی اخیر اسلام قلعه قدردانی کرد.

قدردانی افغانستان از یاری های ایران در حریق گمرک اسلام قلعه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معاونان سیاسی وزرای خارجه ایران و افعانستان عصر سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات مربوط به موضوعات مرتبط در روابط دو کشور را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست مجازی با ابراز مراتب همدردی مردم ایران با مردم افغانستان در پی آتش سوزی اخیر در گمرک اسلام قلعه گفت: در حادثه ای که رخ داد خود را در کنار شما می دانیم.

* قدردانی از مساعدت های ایران

میرویس ناب معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این نشست مجازی از مساعدت های به موقع و موثر دولت و سازمان های ایرانی در آتش سوزی اخیر اسلام قلعه افغانستان قدردانی کرد.

آنالیز موضوعات مورد علاقه در گسترش روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای از جمله مباحث این نشست بود.

سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی روز دوشنبه (27 بهمن ماه) درباره آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه اعلام کرد: از همان لحظه اول نگاه جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح یاری به مهار این آتش سوزی بود و تصمیم گرفته شد که بلافاصله مرز های ایران باز گردد که اگر چنین نمی شد خسارت ها بیشتر بود. نماینده های ویژه ما بلافاصله به مرز رفتند. از شهر های اطراف یاری های جدی در حوزه امدادرسانی و ماشین های مهار آتش اعزام شد.

خطیب زاده با بیان اینکه هیچ گزارش مبنی بر خسارت جانی اتباع ایرانی نداشتیم اضافه نمود: ابعاد خسارت ها حتی در حوزه افغانستان هنوز کاملا روشن نیست. جای شکر دارد که با همکاری دوستان در افغانستان توانستیم با کمترین خسارت ها در آن ابعاد فاجعه، این آتش سوزی را مهار کنیم و با همه خانواده های افغانستانی که در این حادثه خسارت دیده اند ابراز همدردی می کنیم و همچنان مجاری ارتباطی را با دوستان در افغانستان داریم که این موضوع هر چه سریع تر فیصله یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1151

به "قدردانی افغانستان از یاری های ایران در حریق گمرک اسلام قلعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی افغانستان از یاری های ایران در حریق گمرک اسلام قلعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید