فرصت طلایی در انتظار سهامداران ، 5 مزیت سرمایه گذاری در بورس نسبت به بازار های موازی

به گزارش مجله سی نوا، مدیرعامل سبدگردان هدف گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری در بورس نسبت به دیگر بازار ها 5 مزیت شاخص و ویژه دارد و جذابیت های لازم در مورد ورود دوباره مردم به این بازار ایجاد شده است. در دو هفته اخیر شاهد کاهش قیمت و رکود در بازار های موازی و سوداگری همچون ارز، طلا، خودرو، مسکن و... بودیم و بازار سهام پس از اصلاح عمیقی که پشت سر گذاشت امکان جبران و صعود برای آن فراهم شده و اکنون نسبت به دیگر بازار ها پیشتاز است.

فرصت طلایی در انتظار سهامداران ، 5 مزیت سرمایه گذاری در بورس نسبت به بازار های موازی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، زهرا فعله گری؛ روز گذشته بازار حدود 1.72 درصد رشد داشت و به کانال یک میلیون 390 هزار واحدی ورود کرد. خوشبختانه پس از پشت سر گذاشتن 13 هفته اصلاح عمیق بازار سهام و خروج بیش از 32 هزار میلیارد تومان سرمایه، شاهد ورود مجدد سرمایه گذاران حقیقی هستیم. آشتی دوباره سهامداران حقیقی با بازار بورس موجب سبزپوشی دو هفته ای شاخص کل شد و به این ترتیب حدود 3 هزار میلیارد تومان پول حقیقی به معاملات بازار سهام بازگشته است.

عباسعلی حقانی نسب مدیرعامل سبدگردان هدف در تبادل نظر با خبرنگار رادار اقتصاد اظهار کرد: بازار سهام بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری دارد و جذابیت های لازم در مورد ورود دوباره مردم به این بازار ایجاد شده است. در حال حاضر سرمایه گذاری در بورس نسبت به دیگر بازار ها 5 مزیت شاخص و ویژه دارد.

حقانی نسب اضافه نمود: در دو هفته اخیر شاهد کاهش قیمت و رکود در بازار های موازی و سوداگری همچون ارز، طلا، خودرو، مسکن و... بودیم و بازار سهام پس از اصلاح عمیقی که پشت سر گذاشت امکان جبران و صعود برای آن فراهم شده و اکنون نسبت به دیگر بازار ها پیشتاز است.

وی ادامه داد: بازار های موازی پیش از اصلاحات اخیر، اصلاح دیگری نداشتند و اکنون نیز آینده مثبتی برای آن ها به چشم نمی خورد. در حالی که بازار سرمایه عمیق ترین اصلاح خود را تجربه کرد و قیمت سهم ها به پایین ترین حد ممکن رسیده بنابراین کف سازی خوبی برای بیشتر نماد های فعال معاملاتی شکل گرفته است.

مدیرعامل سبدگردان هدف بیان نمود: از طرفی قیمت سهام شرکت های بورسی بسیار ارزنده شده اند و اکنون زیر 50 درصد ارزش ذاتی آن ها معامله می شوند. به همین دلیل خرید سهام و ورود پول به بیشتر نماد های معاملاتی توجیه پذیر شده است.

حقانی نسب عنوان نمود: بانک مرکزی در آخرین تصمیمات خود نرخ بهره را حدود نیم درصد کاهش داده که این موضوع نیز زمینه ساز رشد بازار سهام است، اما با توجه به شرایط فعلی برای تقویت بیشتر بازار سهام نیازمند کاهش بیشتر این نرخ هستیم و اقتصادمان باید به سوی کاهش نرخ بهره بانکی حرکت کند چراکه این موضوع باعث خلق نقدینگی می گردد. اکنون تورم های موجود در بازار ناشی از این معضل است.

وی در بیان یکی دیگر از دلایل جذابیت این روز های بازار سهام نسبت سایر بازار ها بیان نمود: در بازار کسب و کار تغییرات قیمتی و افزایش نرخ به وجود آمده که این امر شامل تاثیرات تورمی فراوری شرکت های بورسی و افزایش دارایی آن ها می گردد.

مدیرعامل سبدگردان هدف تاکید نمود: علاوه بر دلایل مذکور زمینه معلاملات به تعادل و کف سازی مناسبی رسیده که می تواند اطمینان نسبی را به سهامداران بدهد. همچنین انتظار می رود طی روز های آینده بازار سهام رشد بیشتری را شاهد باشد.

حقانی نسب ادامه داد: سهامداران باید نگاه بلندمدتی به سرمایه گذاری خود داشته باشند و رفتار آن ها با بازار سهام مشابه فعالان بازار ملک و طلا صبورانه باشد چراکه برخورد های آنی باعث بهم ریختگی بازار بورس و همچنین ضرر سهامدار می گردد.

مدیرعامل سبدگردان هدف تشریح کرد: متاسفانه افراد برای سود 15 الی 20 درصدی که بانک ها پرداخت می نمایند، حاضر به حبس یکساله دارایی خود هستند و این در حالی است که بازدهی بازار سهام بیشتر بوده و با رفتار صبورانه در بورس، سود بیشتری عاید آن ها می گردد.

حقانی نسب گفت: البته به تازه واردان بورسی پیشنهاد می گردد برای سرمایه گذاری به حاشیه امنی همچون سبدگردان ها و صندوق های سرمایه گذاری ورود نمایند. اگر سهامداران تازه کار خواستار سرمایه گذاری مستقیم هستند، پیش از معامله باید حداقل دوره های آموزشی فشرده و یک ساله را پشت سر بگذرانند.

منبع: رادار اقتصاد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1000

به "فرصت طلایی در انتظار سهامداران ، 5 مزیت سرمایه گذاری در بورس نسبت به بازار های موازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت طلایی در انتظار سهامداران ، 5 مزیت سرمایه گذاری در بورس نسبت به بازار های موازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید