شکایت دادستان کل آمریکا از دولت بایدن از بابت فرمان توقف استرداد مهاجران

به گزارش مجله سی نوا، دادستان کل تگزاس آمریکا از دولت جو بایدن در یک دادگاه ناحیه ای فدرال از بابت متوقف کردن 100 روزه استرداد مهاجران غیرمجاز شکایت کرده و خواستار یک دستور محدودکننده موقت شده است.

شکایت دادستان کل آمریکا از دولت بایدن از بابت فرمان توقف استرداد مهاجران

به نقل از پایگاه آکسیوس، این توقف از روز جمعه اجرایی و موقتا باعث متوقف شدن اجرای بخش عمده اعمال قوانین مهاجرتی در آمریکا شده است.

کن پاکستون، دادستان کل فدرال تگزاس در این شکایت مدعی است این اقدام ناقض قانون اساسی، قوانین فدرال اداری و مهاجرت، و توافق قراردادی بین تگزاس و وزارت امنیت داخلی آمریکا است.

لئون فرسکو، یک وکیل مهاجرت، به آکسیوس گفت که این شکایت احتمالا در برقرار کردن مجدد استردادها به طور کامل شکست می خورد زیرا یک قاضی نمی تواند سازمان مجری قوانین مهاجرت و گمرک را مجبور به حذف یک شخص خاص کند.

این شاخه اجرایی دارای اختیارات گسترده بر اجرای قوانین مهاجرت بوده و هم در دولت اوباما و هم در دولت ترامپ به همین شکل تلقی شده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا در اعلامیه مربوط به اعمال این توقف موقت در روز چهارشنبه گفت، این توقف استردادها به این وزارتخانه اجازه می دهد تضمین کند که منابعش صرف پاسخ به ضروری ترین چالش هایی می شود که پیش روی آمریکا هستند.

پاکستون در درخواستش برای یک دستور محدودسازی موقت در قبال این تدبیر، ادعا می کند بدون امداد فوری، تگزاس با آسیب غیرقابل جبران از بابت اجبار به ارائه خدمات آموزشی، اجتماعی، رفاهی، بهداشت و درمانی و دیگر خدمات به بیگانگان غیرقانونی که در تگزاس باقی می مانند روبرو می شود چون که متهمان دست از خارج ساختن آنها برداشتند.

کاخ سفید هنوز به درخواست آکسیوس برای اظهار نظر درباره این مساله پاسخ نداده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1106

به "شکایت دادستان کل آمریکا از دولت بایدن از بابت فرمان توقف استرداد مهاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دادستان کل آمریکا از دولت بایدن از بابت فرمان توقف استرداد مهاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید