سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می نمایند

به گزارش مجله سی نوا، سفیر روسیه در ترکیه گفت که پیغام های بسیار تهدیدآمیزی را در شبکه های اجتماعی دریافت نموده است که به علت حوادث ادلب او را مستحق مرگ می دانند.

سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، الکسی یرخوف سفیر روسیه در آنکارا گفت که شرایط ادلب در شمال سوریه موجب ایجاد یک جو هیجانی و متخاصم علیه روسیه در شبکه های اجتماعی ترکیه شده است.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: می پذیرم که تنش در سوریه دردناک و بسیار نگران کننده است؛ در حالی که در ابتدای امر یک افسر روسی کشته شد و سپس سربازان ترکیه جانشان را از دست دادند؛ اما شما به داد و فریادهای وحشیانه ای که در شبکه های اجتماعی وجود دارد یک نگاهی بیندازید.

یرخوف در ادامه گفت که چنین پیغام هایی در شبکه های اجتماعی دریافت می نماید: با زندگی ات خداحافظی کن، هیچ کس برای تو ناراحت نخواهد شد و زمان آن رسیده است که در آتش بسوزی.

سفیر مسکو در ترکیه اضافه نمود: این نفرت پراکنی پنج سال پیش نیز رخ داد و آن موقع به جای ادلب، حلب دچار بحران بود؛ اما در نهایت چه شد؟ بحران هواپیما (انهدام جنگنده روسی توسط ترکیه) و ترور سفیر روسیه آندره کارلوف به وجود آمد. آیا تاریخ به کسی درس نمی دهد؟

او عطش خونریزی در میان بعضی کاربران شبکه های اجتماعی و بعضی پیغام ها و نفرت پراکنی ها را موجب مسدود شدن راه تفکر منطقی دانست.

ابراز نگرانی سفیر روسیه در ترکیه در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه ایران و روسیه را شریک آن چه کشتار غیرنظامیان در ادلب خواند؛ دانست.

همان طور که الکسی یرخوف اشاره نمود، تهدید سفیر روسیه در ترکیه همزمان با پیشروی ارتش سوریه در ادلب، در حالی است که پنج سال پیش نیز در زمان عملیات آزادسازی استان حلب، یک پلیس ترکیه، آندره کارلوف سفیر وقت مسکو در آنکارا را به هنگام بازدید از یک موزه با شلیک گلوله به قتل رساند و در حالی که فریاد می زد گفت که این کار را به خاطر حلب انجام داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 406

به "سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید