ذوالنوری: بی اثر کردن تحریم بر برطرف تحریم اولویت دارد، دولت رویکرد توجه به توان داخلی ندارد

به گزارش مجله سی نوا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بی اثر کردن تحریم ها احتیاجمند توجه به توان و ظرفیت داخلی است، گفت: دولت برای تأمین احتیاج های بدنه خود هم به داخل توجهی ندارد و احتیاج های نرم افزاری و سخت افزاری خود را از خارج تأمین می نماید.

ذوالنوری: بی اثر کردن تحریم بر برطرف تحریم اولویت دارد، دولت رویکرد توجه به توان داخلی ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حجت الاسلم مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر بی اثر کردن تحریم ها، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید داشتند باید تمرکز ما و به ویژه دولت بر این موضوع باشد.

وی اضافه نمود: متأسفانه دولت در هفت سال و نیم گذشته تمام توان خود را صرف مذاکره برای برطرف تحریم ها نموده و همانطور که رهبر انقلاب نیز اشاره داشتند نه تن ها در این 4-5 سال تحریمی برداشته نشد، بلکه تحریم ها بیشتر هم شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رهبر انقلاب گفتند که اگر امکان برطرف تحریم ها وجود داشته باشد یک ساعت هم نباید درنگ کرد، اما این به این معنا نیست که دولت تنها همین بخش از صحبت های رهبری را مدنظر قرار دهد و سایر بخش های فرمایشات ایشان را مورد توجه قرار ندهد.

ذوالنوری اعلام کرد: بی اثر کردن تحریم ها بر برطرف آن ها اولاست و این کار تنها با تکیه بر ظرفیت ها و توان داخلی کشور امکان پذیر است.

وی اضافه نمود: متأسفانه رویکرد توجه به توان داخلی و استفاده از ظرفیت های کشور برای تأمین احتیاج ها حتی در تأمین احتیاج های بدنه دولت هم مشاهده نمی گردد و دولت برای تأمین احتیاج های سخت افزاری و نرم افزاری خود هم از مارک های خارجی استفاده می نماید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همانطور که گفتم دولت نباید تنها به بخشی از صحبت های رهبری توجه کند و دیگر صحبت های ایشان را مورد توجه قرار ندهد، رهبری اگر گفتند که؛ اگر امکان برطرف تحریم ها وجود داشته باشد یک ساعت هم نباید درنگ کرد در کنار آن بار ها بر بی اثر کردن تحریم ها نیز تأکید داشتند.

ذوالنوری اعلام کرد: اینکه دولت تنها بخشی از سخنان رهبر انقلاب را مد نظر خود قرار دهد مثل این است که از کلُوا واشربوا و لا تسرفوا تنها کلُوا واشربوا را مورد توجه قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1051

به "ذوالنوری: بی اثر کردن تحریم بر برطرف تحریم اولویت دارد، دولت رویکرد توجه به توان داخلی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنوری: بی اثر کردن تحریم بر برطرف تحریم اولویت دارد، دولت رویکرد توجه به توان داخلی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید