ملاقات وزیران دفاع آمریکا و فرانسه و تعهد بر توسعه همکاری های نیروهای عملیات ویژه

به گزارش مجله سی نوا، وزرای دفاع آمریکا و فرانسه همچنان که هر دو در پی ایجاد تلاشهای بین المللی با هدف مقابله با تهدیدات غیردولتی نظیر القاعده و گروه تروریستی داعش هستند به امضای یک نقشه راه نو برای همکاری بین نیروهای عملیات ویژه کشورهایشان پرداختند.

ملاقات وزیران دفاع آمریکا و فرانسه و تعهد بر توسعه همکاری های نیروهای عملیات ویژه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از خبرگزاری فرانسه، فلورانس پارلی وزیردفاع فرانسه این پیمان را در پنتاگون با همتای آمریکایی خود لوید آستین آن هم در پی سفرش به آمریکا که در پی خروج نظامیان این کشور از افغانستان و کاهش عملیاتهای ضد تروریستی فرانسه در منطقه ساحل آفریقا انجام شد، امضا کرد.

پارلی در توئیتی بعد از نشست آنها نوشت: در مواجهه با تروریسم، نیروهای ویژه ما یک همرزمی واقعی را ایجاد نموده اند. این پیمان روابط استثنایی که آنها برقرار نموده اند را تعمیق خواهد نمود.

سرهنگ آنتون سملروت، سخنگوی پنتاگون این نقشه راه را یک ابراز انگیزه برای تعمیق همکاری در همه حوزه های عملیات های ویژه خواند.

او اسم کرد، در این بیانیه تمرکز منطقه ای خاصی وجود نداشت اما گفته شده هر دو کشور در پی راه هایی هستند برای آنکه کشورهای همپیمان به همکاری در مبارزه با گروه های افراطگر حتی با وجود آنکه آنها حضور سربازانشان در آفریقا، عراق و افغانستان را کاهش می دهند، ادامه دهند.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز آدینه گفت کشورش فرایند تعطیل کردن پایگاه های نظامی در شمال کشور اقتصادی تا سرانجام امسال میلادی را آغاز می نماید در حالی که تهدید افراطگران در منطقه ساحل آغاز به جابجا شدن به سمت جنوب نموده و تعداد کشورهای بیشتری را در منطقه در معرض حملات افراطگران قرار داده است.

هر دو کشور شدیدا نگران شبه نظامیان افراطگر غیردولتی در آفریقا هستند، و بایدن گفته که تلاشهای ضد تروریستی آمریکا باید از افغانستان به سمت این قاره و دیگر کانونها منتقل گردد.

پارلی در یک جلسه بحث در شورای آتلانتیک که بعد از بازدیدش از پنتاگون برگزار گردید گفت، نیروی ضربت تاکوبا شامل نیروهای ویژه 9 کشور اروپایی و آفریقایی که با یکدیگر در منطقه ساحل آفریقا همکاری می نمایند، الگویی برای همکاری های آینده است.

او اظهار کرد: تاکوبا یک الگوی قابل توجه و ملموس از این است که اروپایی با همراهی کردن نیروهای مسلح اقتصادی در جنگ، مسئولیتهایشان را می پذیرند.

او گفت: این نیروی ضربت تا کنون موفقیتهای عمده ای علیه تروریسم کسب نموده است. حمایت آمریکا از عملیاتهای ما در منطقه ساحل لازم است.

او با اشاره به دیگر ماموریتهای مشترک در سالهای اخیر اسم کرد: همکاری عملیاتی ما نتایجی ملموس را ارائه می دهد و به ارائه این نتایج ادامه خواهد داد.

لوید آستین هم قبل از مذاکرات آنها فرانسه را یک شریک ایده آل در حوزه هند-اقیانوسیه، جایی که واشنگتن در آن در پی ساختن شراکتهای قدرتمند تر برای مقابله با چین است، خواند. پارلی در واشنگتن بعلاوه از مقر فرماندهی سایبری آمریکا که نهاد جنگ سایبری پنتاگون است هم بازدید کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1394

به "ملاقات وزیران دفاع آمریکا و فرانسه و تعهد بر توسعه همکاری های نیروهای عملیات ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات وزیران دفاع آمریکا و فرانسه و تعهد بر توسعه همکاری های نیروهای عملیات ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید