خبرنگار کویتی قربانی بعدی عربستان

به گزارش مجله سی نوا، ایسنا نوشت: سخنگوی دادستانی کل عربستان به دلیل پرداختن روزنامه نگار کویتی به پرونده زن آدم ربا در شهر بندری الدمام واقع در شرق عربستان و به ادعای تحریک افکار عمومی تحت پیگیرد قانونی قرار می گیرد.

خبرنگار کویتی قربانی بعدی عربستان

سایت عربی21، ماجد الدسیمانی، سخنگوی دادستانی کل عربستان در گفت وگو با برنامه اللیوان در شبکه روتانا خلیجیة مدعی شد، فیصل الحمرانی، روزنامه نگار کویتی به دلیل شایعه پراکنی و توهین به نیروهای امنیتی به دستور دادستانی کل تحت پیگرد قرار گرفته و به محض ورود به عربستان بازداشت می گردد.

وی گفت، عربستان میخواهد از پلیس اینترپل برای بازداشت الحمرانی درخواست یاری کند.

الحمرانی به دلیل نشر اطلاعاتی درباره پرونده زن آدم ربا در شهر بندری الدمام یکی از مشهورترین نام های مرتبط به این پرونده است. گفته می گردد بعضی از این اطلاعات شایعه بوده و بعضی دیگر صحت شان ثابت شده است.

وی در نخستین واکنش به تصمیم مذکور عربستان توییت کرد، به قانون عربستان احترام گذاشته و به آن پایبند است و لازم باشد از آن پیروی می نماید. پاسخ به اتهامات شخصی که نماینده طرف دولتی است راه های قانونی دارد و به وسیله رسانه های دولتی به آن پرداخته نمی گردد.

وی در ادامه نوشت، نماینده حقوقی دارد که این موضوع را پیگیری خواهد نمود.

فهد انور الحداد، نماینده حقوقی الحمرانی نیز توییت کرد، تمامی توییت های توهین آمیز علیه موکلش رصد خواهد شد و کلیه اقدامات قانونی علیه کسانی که به انتشار اظهارات توهین آمیز علیه الحمرانی پرداخته یا در انتشار آن دست داشتند چه داخل کویت چه خارج از آن اتخاذ خواهد شد و در این زمینه به هیچ وجه چشم پوشی نمی گردد.

دادستانی عربستان ماه آوریل ابهامات معروف ترین پرونده آدم ربایی در تاریخ این کشور را فاش و خاطرنشان کرد، بیشتر از 20 سال پیش سه جوانی که در آن موقع شیرخواره بودند توسط زنی به نام مریم ربوده شدند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 659

به "خبرنگار کویتی قربانی بعدی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگار کویتی قربانی بعدی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید