خبرنگاران عضو شورای شهر مشهد: تضعیف دولت پذیرفتنی نیست

به گزارش مجله سی نوا، مشهد- خبرنگاران- نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با وجود تداوم شدیدترین تحریمها و همچنین تعطیلی مشاغل بخاطر بحران شیوع بیماری کرونا در حال مدیریت کشور است لذا نباید از راستا انصاف خارج شد و در چنین وضعیتی فقط دولت را نقد کرد.

خبرنگاران عضو شورای شهر مشهد: تضعیف دولت پذیرفتنی نیست

حمیدرضا موحدی زاده روز دوشنبه در نشست شورای شهر مشهد اضافه کرد: می بایست در مورد موضوع بحران کرونا، ملی اندیشید اما منطقه ای و محلی عمل کرد. همه ارگانها برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کوشش نموده اند اما منطقی نیست که عده ای در بعضی تصمیم گیریها فقط دولت را مقصر دانسته و به دولت هجوم ببرند. در این شرایط نباید دولت را تضعیف کرد.

وی ادامه داد: البته دولت هم باید سنجیده تر عمل کند. به عنوان نمونه در موضوع وام یک میلیون تومانی باید کمی حساب شده تر عمل می شد زیرا در هر شرایطی باید کرامت مردم حفظ گردد.

عضو شورای شهر مشهد به رخدادهای گارسال از جمله گران شدن نرخ بنزین و سقوط هواپیما اشاره و بیان نمود: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از این حوادث به نفع خود استفاده کردند. باید از تجارب پارسال استفاده کرد و با همدلی و دوستی، اعتماد عمومی را بین دولت، نظام و مردم افزایش داد.

وی گفت: تحریک دشمنان نیز کار سنجیده ای نیست بطوری که می بایست در نشان دادن قدرت نظامی خود سنجیده عمل کنیم.

موحدی زاده در ادامه به اقدامات مدیریت شهری مشهد در فرایند پیشگیری از شیوع بیماری کرونا هم اشاره و بیان نمود: در جریان بحران بیماری همه گیر، شورای شهر و شهرداری مشهد اهتمام فراوانی داشتند تا در کنار مبارزه با این ویروس منحوس نگذارند نظافت، ترافیک، نگهداری و امنیت شهر دچار آسیب گردد.

وی اضافه کرد: در مورد رسیدگی به اقشار محروم و آسیب پذیر نیز اقدامات خوبی با همدلی مردم و سازمانهای مختلف در حال اجرا است. ایجاد بانک اطلاعاتی شناسایی اقشار آسیب پذیر توسط شهرداری مشهد و شورای اجتماعی محلات در حال اجرا است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد بر حفظ جان مردم و سلامت جامعه به عنوان اولویت اصلی مدیریت شهری و شورای شهر تاکید و بیان نمود: در عمل به همین اولویت مدیریت شهری مشهد 800 میلیون تومان درآمد روزانه خود را با تعطیلی ناوگان قطارشهری و اتوبوسرانی از دست داد.

وی ادامه داد: البته برای حل مشکل بعضی اقشار جامعه، از امروز ناوگان اتوبوسرانی به صورت محدود با رعایت موازین فاصله گذاری اجتماعی فعال شده اما مدیران مربوطه باید نظارت کافی را بر این ناوگان برای رعایت فاصله گذاری داشته باشند.

موحدی زاده گفت: با توجه به سیر نزولی فرایند ابتلا به بیماری کرونا، در روزهای اخیر سیاستهای سختگیرانه تا حدودی تغییر نموده و اصناف مختلف فعال شده اند اما تا زمانی که حتی یک مورد بیمار کرونا وجود دارد خطر برطرف نشده و باید تا قطع زنجیره انتقال ویروس عامل این بیماری تمام موازین بهداشتی به دقت رعایت شوند.

وی همچنین به موضوع بکارگیری ظرفیت زنان در مدیریت شهری اشاره و بیان نمود: سهم زنان در مدیریت شهرداری مشهد باید بیشتر از شرایط موجود باشد که البته اقداماتی اجرا شده و انتظار می رود شهردار در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 615

به "خبرنگاران عضو شورای شهر مشهد: تضعیف دولت پذیرفتنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عضو شورای شهر مشهد: تضعیف دولت پذیرفتنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید