خبرنگاران ترامپ، خشمگین از ورود آمریکایی های مبتلا به کرونا به داخل کشور

به گزارش مجله سی نوا، تهران-خبرنگاران- بازگرداندن 14 نفر از سرنشینان مبتلا به کرونا از کشتی تفریحی دایاموند پرینسس به آمریکا با هدف ارائه خدمات درمانی و پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری، خشم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را برانگیخته است.

خبرنگاران ترامپ، خشمگین از ورود آمریکایی های مبتلا به کرونا به داخل کشور

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو نفر از مقام های ارشد دولت آمریکا گزارش داد: مقام های وزارت امورخارجه آمریکا تصمیم گرفتند بعد از مشورت با یک مقام ارشد وزارت بهداشت و خدمات انسانی، شهروندانی را که درکشتی ژاپنی قرنطینه شده بودند به کشور بازگردانند. اما مقام های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها مخالفت کردند زیرا نگران آن بودند که این تعداد از مسافرانی که در بین صدها آمریکایی تخلیه شده در این کشتی بودند، ممکن است ویروس را گسترش دهند.

سازمان های خبری آمریکایی تصمیم این کشور برای بازگرداندن این تعداد از آمریکایی ها را دوشنبه هفته پیش اعلام کردند و مسافران همان روز به آمریکا وارد شدند.

ترامپ از ندادن گزارش به او درباره آمریکایی هایی که جواب آزمایش آنها مثبت بوده است، خشمگین است و ظاهرا خشم خود را بر سر الکس ایزار (Alex Azar) وزیر خدمات انسانی و بهداشتی آمریکا و بعضی دیگر از مقام های ارشد این کشور خالی نموده است.

یک مقام آمریکایی گفت، ترامپ بستن مرزها به روی افراد آلوده به این ویروس را در حفظ سلامت کشور بسیار مهم می داند و به دنبال آن است که طوری قلمداد گردد که او به خوبی از مدیریت واکنش به این بیماری بر می آید.

ترامپ در سال 2014 و همزمان با بحران ابولا در آفریقا به عنوان شهروند، از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا خواسته بود پروازها را لغو نموده و افراد آلوده به این ویروس -حتی تیم پزشکی آمریکا را برای یاری به آفریقا رفته بودند- از ورود به کشور منع کند.

کرونا دستکم 634 نفر ازسرنشینان کشتی دایموند پرینسس را آلوده نموده و دو مورد مرگ گزارش شده است. مقام های ژاپنی این کشتی را به مدت دو هفته در بندر یوکوهاما ایزوله کردند. کوشش ها برای قرنطینه کردن این کشتی باعث شد که ویروس کرونا بسرعت در بین مسافران گسترش یابد.

مقام های آمریکایی روز آدینه اعلام کردند که دستکم 34 نفر در داخل آمریکا آلوده به ویروس هستند که 18 نفر آنها سرنشینان کشتی ژاپنی هستند. همه 34 مورد به دلیل سفرهای خارجی مبتلا شده اندو هنوز نشانه ای درباره گسترش این ویروس به داخل جامعه آمریکا منتشر نشده است.

وزارت امور خارجه آمریکا به دقت شرایط شهروندانش را در خارج و در کشتی تفریحی وستردام در کامبوج و نیز آمریکایی هایی که به هتل هایی در پایتخت کامبوج منتقل شدهاند، تحت نظر دارد. آزمایش یک زن آمریکایی 83 ساله که ساکن این کشتی که به مالزی سفر نموده بود مثبت اعلام شده است. روز دوشنبه اعلام شد که هنوز 92 شهروند آمریکایی درکشتی وستردام بسر می برند و 260 نفر دیگر در هتل هایی پایتخت کامبوج بسر می برند.

شمار کل مبتلایان کرونا در چین به 77 هزار و 928 نفر در سراسر دنیا رسید که 76 هزار و 288 نفرشان چینی هستند. در این میان دو هزار و 362 نفر جان باخته اند که دو هزار و 345 نفر آن ها در چین بوده است. از میان جمع مبتلایان 20 هزار و 861 نفر نیز درمان شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 446

به "خبرنگاران ترامپ، خشمگین از ورود آمریکایی های مبتلا به کرونا به داخل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ، خشمگین از ورود آمریکایی های مبتلا به کرونا به داخل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید