خبرنگاران بیشتر گوشت مرغ تولیدی سبزوار در خراسان رضوی مصرف می گردد

به گزارش مجله سی نوا، سبزوار- خبرنگاران- رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: این شهرستان یکی از مهمترین قطبهای فراوری گوشت مرغ در خراسان رضوی است که 99 درصد فراوریات سال جاری آن در خراسان رضوی مصرف شده است.

خبرنگاران بیشتر گوشت مرغ تولیدی سبزوار در خراسان رضوی مصرف می گردد

دکترولی الله جغتایی روز آدینه با بیان این مطلب به خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: از ابتدای سال جاری بیش از 18 هزار تُن گوشت مرغ در شهرستان سبزوار فراوری شده است که 17 هزار 858 تُن آن در استان خراسان رضوی مصرف و بقیه آن به سایر استانهای کشور ارسال شده است.

وی اضافه نمود: برای فراوری این مقدار گوشت مرغ 9 میلیون قطعه جوجه ریزی در 320 مرغداری فعال سبزوار طی هشت ماه گذشته اجرا شده است.

رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: این شهرستان با فراوری سالانه بیش از 25 هزار تُن گوشت مرغ حدود یک چهارم گوشت مرغ مصرفی خراسان رضوی را تامین می نماید و خراسان رضوی کمبودی در تامین گوشت سفید ندارد.

جغتایی اضافه نمود: یک واحد مزرعه مرغ مادر با ظرفیت 45 هزار قطعه جوجه ریزی در سبزوار فعال شده است که می توانند بخشی از احتیاج واحدهای مرغداری شهرستان به جوجه یک روزه را تامین کند.

وی اضافه نمود: یکی از دغدغه های مرغداران، تامین به موقع نهاده های مرغ شامل ذرت، کنجاله و سویاست که خللی در فرایند فراوری آنها ایجاد نشود.

365 واحد مرغداری گوشتی و 12 واحد مرغ تخم گذار در سبزوار وجود دارد.

سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 996

به "خبرنگاران بیشتر گوشت مرغ تولیدی سبزوار در خراسان رضوی مصرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیشتر گوشت مرغ تولیدی سبزوار در خراسان رضوی مصرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید