خبرنگاران استقبال سرد والدین مازندرانی برای ثبت نام دانش آموزان

به گزارش مجله سی نوا، ساری - خبرنگاران - بر اساس تازه ترین آمار آموزش و پرورش مازندران در مجموع تا به امروز 32 درصد از دانش آموزان ورودی جدید و میان پایه استان برای سال تحصیلی پیش رو ثبت نام نموده اند که حکایت از استقبال ضعیف والدین آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا دارد.

خبرنگاران استقبال سرد والدین مازندرانی برای ثبت نام دانش آموزان

به گزارش خبرنگار مجله سی نوا، بر اساس آخرین گزارش آموزش و پرورش مازندران تا به امروز از مجموع 130 هزار 65 دانش آموز واجد شرایط برای پایه پیش دبستانی ، اول دبستان ، هفتم و دهم که یا ورودی جدید و میان پایه هستند، تنها 42 هزار و 266 دانش آموز در مدارس مورد نظر ثبت نام نموده اند.

کمترین نرخ ثبت نام مربوط به دانش اموزان پایه دهم بوده که تا به امروز از مجموع 40 هزار و 625 دانش آموز تنها هزار و 66 نفر پیروز به ثبت نام انتخاب رشته شده اند که به گفته مسئولان آموزش و پرورش مازندران ناشی از مسائل راهنمایی تحصیلی بوده و تقریبا با سراسر کشور یکی است .

اما گزارش ها حاکی از آن است که کمترین استقبال مربوط به دانش آموزان پیش دبستانی بوده و منجر به نگرانی مسئولان آموزش و پرورش شده است.

دبیرستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران در گفت و گو با خبرنگار مجله سی نوا گفت: از مجموعه برآورد دانش آموزان و پیش دبستانی واجد شرایط برای سال تحصیلی 99-1400 ، تنها 61 درصد ثبت نام کردند که اغلب آن مربوط به دانش اموزان پایه اولی است.

عیسی میرشفیعی علت استقبال کم والدین دانش آموزان پیش دبستانی را نگرانی خانواده ها از شیوع ویروس کرونا دانست و اضافه نمود: اکنون عظیم ترین معضل آموزش و پرورش این است که والدین انجام ثبت نام را به لحظه آخر موکول نمایند.

وی ادامه داد: در صورت چنین اتفاقی شاهد ازدهام جمعیت والدین برای ثبت نام دانش آموزان خواهیم بود که رعایت پروتکل های بهداشتی را بسیار سخت خواهد نمود.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران گفت: در حال حاضر فرآیند سنجش برای نوآموزان و پیش دبستانی ها در تمامی مدارس استان انجام می گردد اما با این وجود هنوز حدود 80 درصد از پیش دبستانی های استان ثبت نام ننموده اند.

میرشفیعی به شرایط مشابه برای دانش آموزان پایه نهم به دهم نیز اشاره نمود و گفت: البته این دانش آموزان در سامانه سناد حضور دارند و مسئله آنها جزئی است اما پیش دبستانی ها فرآیند طولانی برای ثبت نام در سامانه سناد دارند که ضروری است والدین هر چه سریع تر اقدام نمایند.

وی بر اجرای کامل پروتکل های بهداشتی در مدارس مازندران اشاره نمود و گفت: والدین از این بابت نگرانی نداشته باشند.

به گفته دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران اقدام به موقع والدین از ترافیک ثبت نام در مدارس جلوگیری نموده و سلامت والدین و دانش آموزان را تضمین می نماید.

میرشفیعی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر با مسائلی در حوزه کتب درسی نیز روبرو هستیم ، گفت: در صورت تاخیر ثبت نام، ابتدای مهرماه مسئله سفارش کتب درسی نیز به مسائل نوآموزان استان اضافه می گردد.

مازندران در سال تحصیلی که گذشت حدود 536 هزار دانش آموز از پایه پیش دبستانی تا دوازدهم داشت که در چهار هزار و 480 مدرسه تحصیل کردند.

سال جاری نیز پیش بینی می گردد حدود 25 هزار دانش اموز جدید وارد پایه پیش دبستانی شده و به جمع خانواده اموزشو پرورش بپیوندند.

بااین حال شیوع دوباره ویروس کرونا در مازندران ثبت نام دانش اموزان برای سال تحصیلی پیش رو را با چالش روبرو نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 785

به "خبرنگاران استقبال سرد والدین مازندرانی برای ثبت نام دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استقبال سرد والدین مازندرانی برای ثبت نام دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید