حریرچی: محققان ایرانی در کوشش برای یافتن واکسن و داروی کووید 19 هستند

به گزارش مجله سی نوا، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محققان و دانشمندان ایرانی به صورت جدی در کوشش برای یافتن واکسن و داروی تاثیرگذار برای درمان بیماری کووید 19 هستند.

حریرچی: محققان ایرانی در کوشش برای یافتن واکسن و داروی کووید 19 هستند

به گزارش گروه اجتماعی مجله سی نوا، ایرج حریرچی پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان طالقانی آبادان در جمع مجله سی نوا گفت: تا به امروز دارو و واکسن مشخصی برای بیماری کووید 19 شناسایی نشده زیرا این بیماری عمری چهار ماهه دارد.

وی اضافه کرد: محققان ایرانی در حال اجرا آزمایش های علمی برای یافتن واکسن و داروی این بیماری هستند و هر کسی ادعای یافتن این بیماری را داشته باشد به لحاظ علمی معقول نیست.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط استان خوزستان را از نظر شیوع بیماری کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت : استان خوزستان با اقدامات مناسبی که در مقابله با ویروس کرونا انجام داده جز استان های کم شیوع است.

حریرچی توضیح داد:بیماری کرونا در استان خوزستان بخوبی مدیریت شده و امیدواریم مردم این استان فاصله اجتماعی را به منظور قطع زنجیره انتشار این بیماری بخوبی رعایت نمایند.

وی با اشاره به میزان بالای بستری بیماران کرونایی در یک هفته گذشته در استان خوزستان گفت : متاسفانه در یک هفته گذشته تعداد بیماران بستری در خوزستان فرایند صعودی به خود گرفته که باعث نگرانی وزارت بهداشت شده است.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت : این ویروس توسط یک نفر در جهان شیوع پیدا کرد و همچنان در کمین است و باید فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی رعایت گردد.

وی اضافه کرد: مشاغل و کسب و کارهایی که بازگشایی می شوند ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستند در غیر این صورت باید با بیماری کرونا درگیر شویم.

حریرچی از مردم خواست با خیال راحت به درمان دیگر بیماریی ها خود بپردازند. مردم از مراجعه برای درمان بیماری های دیگر از جمله واکسیناسیون بچه ها، رسیدگی به زنان باردار، فشار خون و دیگر بیماری ها نگران نباشند زیرا تمامی پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا شدن مردم به بیماری کرونا در مراکز بهداشتی رعایت می گردد.

وی آمار مرگ و میر در کشور را در سالهای گذشته روزانه یکهزار و 50 نفر با اکثریت افراد زیر 50 سال بیان کرد و گفت: مردم برای جلوگیری از افزایش میزان مرگ زودرس باید به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور که در سفری یک روزه وارد خوزستان شده، از بیمارستان رازی اهواز و مرکز بهداشت غرب اهواز دیدن کرد. وی پس از آنالیز فرایند اقدام اجرا شده در مقابله با بیماری کرونا در اهواز، برای آنالیز شرایط این بیماری راهی آبادان شد و از بیمارستان طالقانی این شهر بازدید کرد، بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آبادان، در بیمارستان طالقانی این شهر بستری هستند.

ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر (24 آذر 98) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 612

به "حریرچی: محققان ایرانی در کوشش برای یافتن واکسن و داروی کووید 19 هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: محققان ایرانی در کوشش برای یافتن واکسن و داروی کووید 19 هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید