ثبت نام وام کرونای کسب و کارهای فاقد بیمه شروع شد

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران، ارسال پیامک دعوت مشمولان و متقاضیان فاقد بیمه از پنجشنبه گذشته توسط وزارت کار شروع شده و کسانی که پیامک وزارت کار را دریافت نموده اند، در صورت تمایل می توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال نمایند.

ثبت نام وام کرونای کسب و کارهای فاقد بیمه شروع شد

صاحبان مشاغل و کسب و کارهایی هم که فاقد بیمه یا کد کارگاهی هستند و ابن پیامک را دریافت ننموده اند اما متقاضی دریافت تسهیلات حمایتی کرونا هستند، می توانند با مراجعه به سامانه کارا از قسمت ثبت نام متقاضی اقدام نمایند.

بر این اساس شاغلان کسب و کارهایی که فاقد بیمه یا کد کارگاهی هستند، دستفروشان، قالیبافان، فعالان گردشگری و بخشی از مشاغل فصلی می توانند با ثبت نام در سامانه کارا درخواست خود را برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ارائه دهند که پس از راستی آزمایی و احصای دقیق اطلاعات مشمول دریافت وام کرونا می شوند.

نکته قابل توجه این است که همه بنگاه ها و شاغلان کسب و کارهای فاقد بیمه مشمول دریافت وام کرونا نمی شوند، بلکه آن هایی می توانند درخواست وام بدهند و مشمول دریافت وام کرونا شوند که شغلشان برای وزارت کار قابل شناسایی باشد؛ مثلا دستفروشانی که به نوعی اطلاعاتشان توسط وزارت کشور یا شهرداری ها به ثبت رسیده باشد یا قالیبافانی که زیرمجموعه وزارت تعاون یا دیگر دستگاه ها و سازمان ها هستند و اطلاعات آن ها در دستگاه ها موجود و کسب و کاری که به آن اشتغال دارند، قابل شناسایی باشد.

برهمین اساس معاونت اشتغال وزارت کار، از دستگاه های تخصصی و وزارتخانه های مختلف اعم از وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی و … برای شناسایی، راستی آزمایی و انجام صحیح احراز هویت دعوت نموده است.

پیش از این عیسی منصوری - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال - وزیر کار به ایسنا گفته بود در مورد افراد فاقد بیمه از تشکل ها و دستگاه های تخصصی درخواست نموده ایم که افراد را به ما معرفی نمایند تا از این طریق امکان راستی آزمایی وجود داشته باشد؛ به عنوان نمونه یک راننده تاکسی که بیمه ندارد ولی از سهمیه بنزین وزارت کشور استفاده می نماید و می توانیم اطمینان حاصل کنیم که به تایید وزارت کشور شاغل است، مشمول تسهیلات حمایتی کرونا قرار می گیرد.

به گفته وی، طی مذاکرت اجرا شده با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه مورد آنالیز و احصا قرار گرفته و لیست افرادی که هویت آن ها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند، دریافت خواهد شد.

پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان مالی 14 رسته از 13 خرداد ماه اغاز شده است و مشمولان برای دریافت وام به بانکها معرفی شده اند. برابر آخرین آمارها از سامانه کارا، تا به امروز مبلغ 10 میلیارد و 710 میلیون تومان تسهیلات به واجدین شرایط دریافت تسهیلات کرونا پرداخت شده است.

طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به تعداد 1125 نفر از رانندگان مسافربری اعم از برون شهری و درون شهری که مشمول بیمه خویش فرمایی هستند، مبلغ 6 میلیارد و 750 میلیون تومان تسهیلات 6 میلیون تومانی کرونا از سوی مؤسسات عامل پرداخت شده و به تعداد 55 بنگاه از واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تامین اجتماعی، مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که مجموع آن رقمی معادل یک میلیارد و 464 میلیون تومان است.

همچنین به تعداد 72 فقره پرونده از واحدهایی که در پی شیوع کرونا، به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ دو میلیارد و 496 میلیون تومان تسهیلات 16 میلیون تومانی از سوی مؤسسات عامل پرداخت شده است.

تا به امروز بیش از 300 هزار نفر برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده و پرونده هایشان در شعب بانکی برقرار است که از امروز با اضافه شدن گروه جدید به مشمولان دریافت تسهیلات کرونا، تشکیل پرونده کسب و کارهای فاقد بیمه در شعب بانکی و معرفی برای دریافت تسهیلات شروع می گردد.

طبق اعلام وزارت کار بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز هویت شده اند و پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان مشمول دریافت وام کرونا ارسال شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 754

به "ثبت نام وام کرونای کسب و کارهای فاقد بیمه شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام وام کرونای کسب و کارهای فاقد بیمه شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید