کوشش مشترک افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین برای مبارزه با تروریسم

به گزارش مجله سی نوا، کشورهای افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین تصمیم گرفته اند تا برای مبارزه با تروریسم در منطقه یک گروه هماهنگی چهارجانبه تشکیل دهند.

کوشش مشترک افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین برای مبارزه با تروریسم

با ما همراه باشید و با قیمت تور به چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سی نوا به نقل از تاند، افغانستان، تاجیکستان، چین و پاکستان گروه چهار جانبه ای را برای همکاری و هماهنگی به منظور مبارزه با تروریسم ایجاد کردند.

این توافق در نشستی مشترک در ارومچی منطقه اویغور نشین چین در مرکز ایالت کورواک صورت گرفته است.

در این نشست ژنرال قدم شاه شهین رئیس ستاد ارتش افغانستان، ژنرال فانگ فینگوی رئیس ستاد ارتش چین، راحیل شریف رئیس ستاد ارتش پاکستان و کوبیدزاده معاون وزارت دفاع تاجکستان حضور داشتند.

آنها با بیان موضع مشترک اعلام کردند: تروریسم برای ثبات منطقه خطری جدی محسوب می گردد و آنها از مبارزه با تروریسم حمایت می نمایند.

تروریست هایی که در افغانستان و چین فعالیت می نمایند در پاکستان آموزش می بینند و از این طریق حمایت اقتصادی و تسلیحاتی می شوند و این در حالی است که مقامات چهار کشور مذکور در خصوص پایگاه های تروریسم در منطقه هیچ اظهار نظری نکردند.

در این نشست تنها بر مبارزه علیه تهدیدات منطقه ای و همکاری برای تأمین امنیت و ثبات صحبت هایی انجام شد که شرکت نمایندگان تصمیم گرفتند برای دستیابی به این هدف یک گروه همکاری چهارجانبه ایجاد نمایند.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 378

به "کوشش مشترک افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین برای مبارزه با تروریسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مشترک افغانستان، پاکستان، تاجیکستان و چین برای مبارزه با تروریسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید