تدارک ترامپ برای مهمانی 400 نفری در شب انتخابات

به گزارش مجله سی نوا، این مهمانی نخست قرار بوده در هتل بین المللی ترامپ برگزار گردد، اما به دلیل محدودیت های اعمال شده به دلیل کرونا ترامپ میخواهد 400 مهمان را در تالار شرقی کاخ سفید، جمع کند.

تدارک ترامپ برای مهمانی 400 نفری در شب انتخابات

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا از طرح دونالد ترامپ برای برگزاری جشن شب انتخابات با دعوت از 400 مهمان به کاخ سفید خبر داده است.

به گزارش خبرنگاران، ترامپ میخواهد در شب برگزاری انتخابات (سه شنبه شب) یک مهمانی عظیم با حضور 400 نفر در کاخ سفید ترتیب دهد.

این مهمانی نخست قرار بود در هتل بین المللی ترامپ چند صدمتر دورتر از کاخ سفید برگزار گردد، اما به دلیل محدودیت های اعمال شده برای برگزاری تجمعات بیش از 50 نفر در شهر واشنگتن دی سی به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قرار شده مهمانی شب انتخابات ترامپ در تالار شرقی کاخ سفید برگزار گردد.

کنترل این بخش از ساختمان مقر دولت فدرال آمریکا با دفتر بانوی اول آمریکاست.

از سوی دیگر در شرایطی که ترامپ در غالب نظرسنحی های ملی از رقیب دموکرات خود عقب است و احتمال زیادی وجود دارد که در انتخابات شکست بخورد، زمزمه اعلام زودهنگام پیروزی در شب انتخابات و پس از اعلام نخستین نتایج اولیه انتخابات، از سوی ستاد انتخاباتی ترامپ در رسانه ها مطرح شده است.

ترامپ خود سیگنال های متناقضی درباره اعلام پیروزی در شب انتخابات و برگزاری جشن پیروزی در کاخ سفید با حضور مهمانان دعوت شده، ارسال نموده است.

بر اساس این گزارش، ترامپ میخواهد در صورتی که نتایج اولیه حاکی از پیشتازی او در رقابت انتخاباتی باشد، اعلام پیروزی کند و جشن خود را در کاخ سفید برگزار کند.

ستاد بایدن نسبت به این احتمال واکنش نشان داده و جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ دیروز در سخنانی تاکید نموده اجازه دزدیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری را به رقیبش نخواهد داد.

شبکه اجتماعی توییتر هم اخیرا اعلام نموده اجازه نخواهد داد ترامپ یا بایدن در روز انتخابات پیروزی تایید نشده را اعلام نمایند. در قانون جدیدی که در وبلاگ شبکه توییتر منتشر شده آمده است: افراد در توییتر، از جمله نامزدهای انتخاباتی، نباید پیش از اعلام رسمی برنده شدن، ادعای پیروزی در انتخابات را داشته باشند.

تنش سیاسی و اجتماعی در ایالات متحده آمریکا همزمان با نزدیک شدن به روز انتخابات به شدت بالا گرفته و نزدیک به 100 میلیون نفر تا به امروز در انتخابات زودهنگام رای خود را ثبت نموده اند که این میزان رکوردی بی سابقه در تاریخ انتخابات آمریکا محسوب می گردد.

از سوی دیگر تنش ها در بین طرفداران دو اردوگاه اصلی سیاسی آمریکا بالا گرفته و درگیری هایی در بعضی ایالت ها بین حامیان ترامپ و بایدن اتفاق افتاده است.

در ایالت تگزاس گروهی از حامیان ترامپ که سوار بر خودروهای خود بودند جلوی حرکت اتوبوس ستاد بایدن را گرفته اند و با دخالت پلیس مجبور به ترک محل شده اند. پلیس فدرال آمریکا گفته درباره این حادثه تحقیق خواهد نمود.

ترامپ اما در صفحه توییتر خود با انتشار فیلمی از این اقدام طرفدارانش آنها را تشویق نموده و اقدام آنها را ستوده است.

عکس آرشیوی/ ترامپ در سفرهای انتخاباتی 2020/ آسوشیتدپرس

ایالت تگزاس که دومین ایالت عظیم و پرجمعیت آمریکا با 38 رای الکتورال است، طی 4 دهه گذشته همیشه یکی از سنگرهای مهم حزب جمهوریخواه آمریکا بوده است اما به دلیل تغییر ترکیب جمعیتی طی سال های گذشته و سیاست های ضدمهاجرتی ترامپ که لاتین تباران این ایالت را آزرده نموده و فضای قطبی شده در اثر اعتراضات ضدنژادپرستی، این ایالت جنوبی آمریکا در انتخابات سال جاری فضای متفاوتی یافته و رای دهندگان جوان، اقلیت و لاتین تبار در این دوره از انتخابات مشارکت گسترده ای در انتخابات داشته اند؛ مشارکتی که حتی فرماندار جمهوریخواه این ایالت و حزب جمهوریخواه را نگران از دست دادن احتمالی آرای الکتورال این ایالت نموده است.

به گفته فعالان حزب دموکرات در تگزاس، با وجود همه موانعی که گرگ آبوت فرماندار جمهوریخواه ایالت تگزاس برای رای دادن شهروندان در مناطقی که ترکیب رای دهندگان متمایل به حزب دموکرات است، وضع نموده و برای مثال برای شهرستان هریس با بیش از 1700 مایل مربع تنها یک شعبه اخذ رای زودهنگام اختصاص داده، اما شهرداری های این مناطق با بکار بستن ابتکاراتی از جمله 24 ساعته کردن فرایند رای گیری، این محدودیت ها را دور زده و کوشش کردند آرای حامیان بایدن را در ایالت تگزاس به صندوق ها بریزند.

دیروز شکایت گروهی از وکلای جزب جمهوریخواه به دادگاه عالی ایالت تگزاس مبنی بر ابطال 127 رای پُستی در این ایالت به بهانه غیرقانونی بودن این شیوه رای گیری، از سوی دادگاه رد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 946

به "تدارک ترامپ برای مهمانی 400 نفری در شب انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدارک ترامپ برای مهمانی 400 نفری در شب انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید