تامین فضای قرنطینه معتادان خیابانی در خاورشهر ، آخرین شرایط ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها

به گزارش مجله سی نوا، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از آمادگی این سازمان برای اختصاص مرکز خاورشهر به عنوان مرکز غربالگری معتادان متجاهر پیش از اعزام به مراکز ماده 16 اطلاع داد.

تامین فضای قرنطینه معتادان خیابانی در خاورشهر ، آخرین شرایط ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها

جهت دریافت خدمات اجرای گلدان در پشت بام با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله سی نوا به نقل از ایسنا، سید مالک حسینی با بیان اینکه در پی شیوع کرونا، پذیرش در کمپ های مراکز ماده 16 که زیر نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر فعالیت می نمایند، متوقف شد و مدت زمان نگهداری معتادان در کمپ های ماده 15 نیز که متعلق به بهزیستی است کاهش یافت، گفت: این دو اتفاق سبب شد که در این مدت، شاهد حضور گسترده معتادان متجاهر در سطح شهر و بویژه پاتوق ها باشیم.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از تجمع معتادان در نقاط مختلف شهر، گفت: چندی پیش در ستاد استانی کرونا، جلسه ای با دعوت کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد آنالیز شرایط معتادان متجاهر برگزار و تصمیم گرفته شد که ستاد مبارزه با مواد مخدر در صورت تایید ستاد ملی کرونا، پروتکلی در مورد نحوه نگهداری معتادان متجاهر با توجه به شیوع کرونا تهیه و پذیرش را از سر بگیرد.

حسینی اضافه نمود: بر اساس تصمیمات این جلسه، مقرر شد ستاد ملی کرونا پروتکل نگهداری معتادان ماده 16 را آنالیز و پس از تصویب به ستاد مبارزه با مواد مخدر ابلاغ کند که با وجود گذشت چند روز از این تصمیم، هنوز ابلاغیه ای به ما که یکی از اعضای این ستاد هستیم ارسال نشده و به نظر می رسد هنوز تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه مسئولان در این جلسه این بود که مبادا معتاد متجاهری در این مدت مبتلا به کرونا شده باشد و انتقالش به کمپ های ماده 16 باعث شیوع این بیماری گردد، ادامه داد: بر همین اساس شهرداری تهران به درخواست ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران برای تامین زیرساخت لازم پاسخ مثبت داده و اعلام کردیم اگر سایر دستگاه ها همراهی نمایند سامانسرای خاورشهر با ظرفیت 500 نفر را برای قرنطینه 2 هفته ای معتادان متجاهر تا انتها دوره شیوع کرونا اختصاص خواهیم داد.

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در سامانسرای خاورشهر در حال حاضر حدود 70 نفر از آسیب دیدگان اجتماعی که شرایطی چون سن بیش از 65 سال و یا معلولیت و بیماری زمینه ای دارند نگهداری می شوند، اظهار کرد: ما از ستاد خواسته ایم که امکان انتقال این افراد به هیچ مرکز دیگری را نداریم و تنها مراکز بهزیستی می توانند پذیرای آنها باشند؛ برای همین توافق کردیم ستاد هماهنگی لازم را انجام و پس از انتقال همه مددجویان خاور شهر ما فرایند ضد عفونی را انجام و مرکز را برای قرنطینه موقت آماده خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از مدیران ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام نموده که شهرداری تهران تا به امروز درخواستی مبنی بر ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها نداشته است، گفت: بر اساس سلسله مراتب اداری، ما باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران مکاتبه کنیم که استاندار، ریاست آن را عهده دار است. این مکاتبه در هفته اول فروردین انجام شد. همچنین در تاریخ 6 اسفند سال گذشته مکاتبه ای با فرمانداری به عنوان ریاست شورای تامین شهرستان داشتیم که موضوع را برای تصمیم گیری به کمیته درمان ستاد ارجاع داده اند اما هنوز از کمیته درمان یا فرمانداری پاسخ مکتوبی دریافت ننموده ایم. در هر دوی این مکاتبات درخواست صدور اجازه دایر کردن اتاق مصرف، در چند گرمخانه پایتخت را مطرح کردیم چراکه تردد معتادان برای تامین مواد مخدر مصرفی، سبب می گردد که ریسک شیوع کرونا در گرمخانه ها افزایش پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 463

به "تامین فضای قرنطینه معتادان خیابانی در خاورشهر ، آخرین شرایط ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین فضای قرنطینه معتادان خیابانی در خاورشهر ، آخرین شرایط ایجاد اتاق مصرف در گرمخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید