بعیدی نژاد: افکار عمومی با ادعای آمریکا درباره نقش ایران در انفجار نفتکش ها با سوءظن برخورد کرده است

به گزارش مجله سی نوا، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن با انتشار تصاویری از دروغ های آمریکا نوشت:افکار عمومی جهانی با ادعای آمریکا پیرامون نقش ایران در انفجار نفتکشهای اخیر بسیار با سوء ظن برخورد کرده اند. افراد در سراسر جهان با انتشار مطالب به زبان های مختلف یادآور می شوند که با این ادعاهای دروغین بود که آمریکا، حملات نظامی در جنگ جهانی اول، جنگ ویتنام و جنگ عراق را به اجرا درآورد.

بعیدی نژاد: افکار عمومی با ادعای آمریکا درباره نقش ایران در انفجار نفتکش ها با سوءظن برخورد کرده است

به گزارش فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه (23 خرداد/ 13 ژوئن) ایران را مسئول حمله به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرد.

وی گفت: ارزیابی دولت آمریکا این است که جمهوری اسلامی ایران مسئول حملاتی است که امروز در دریای عمان رخ داد. این ارزیابی، مبتنی بر داده های اطلاعاتی، سلاح های مورد استفاده، سطح تخصص مورد نیاز برای انجام این عملیات، حملات اخیر ایران به کشتی ها و این واقعیت است که هیچ گروه نیابتی از منابع و مهارت کافی برای انجام عملیاتی با این سطح از پیچیدگی نیست.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران به این ادعای بی اساس واکنش نشان داد و خطاب به پامپئو گفت: مشکوک بودن حوادث برای نفتکش ها نه تنها شوخی و خنده دار نیست، بلکه نگران کننده و هشدارآمیز است

منبع: انتخاب
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 201

به "بعیدی نژاد: افکار عمومی با ادعای آمریکا درباره نقش ایران در انفجار نفتکش ها با سوءظن برخورد کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: افکار عمومی با ادعای آمریکا درباره نقش ایران در انفجار نفتکش ها با سوءظن برخورد کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید