بازار کار کانادا جان گرفت

به گزارش مجله سی نوا، برای سومین ماه متوالی فرایند اشتغال زایی مثبت در کانادا حفظ شد.

بازار کار کانادا جان گرفت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، به دنبال بازگشایی بخش عظیمی از کسب و کارها در نتیجه کاهش شیوع ویروس کرونا، فرایند اشتغال زایی در دومین اقتصاد عظیم آمریکای شمالی کماکان مثبت باقی مانده است تا جایی که در ماه ژوییه برای 418 هزار و 500 نفر از بیکاران در این کشور اشتغال زایی انجام شده است. بدین ترتیب در مجموع سه ماه اخیر اقتصاد کانادا بیش از یک میلیون و 700 هزار فرصت شغلی ایجاد نموده است با این حال با توجه به نابود شدن حدود سه میلیون فرصت شغلی در کانادا به دنبال شیوع کرونا، نرخ بیکاری در سطح بالاتری از قبل بحران قرار گرفته است.

انتظار می رود با توجه به بازگشت تدریجی بنگاه های مالی و حمایت ها دولت های محلی، اشتغال زایی برای ماه پیش رو نیز در سطح مطلوبی باقی بماند. با این حال بعضی از کارشناسان نگران اند کم کم بازار کار به هسته سخت اشتغال زایی برسد چرا که تا به امروز بیشترین سهم از مشاغل ایجاد شده مربوط به مشاغل پاره وقت بوده تا جایی که در ماه ژوییه بیش از 343 هزار شغل ایجاد شده پاره وقت و تنها بیش از 73 هزار فرصت شغلی تمام وقت بوده است.

برت هاوز- کارشناس مسایل مالی در بانک نوا اسکوشیا گفت: در نگاه اول با یک فرایند مثبت روبرو هستیم اما نباید فراموش کنیم که ایجاد مشاغل پایدار کار پرهزینه تر و زمان بر تری خواهد بود.

متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی 1966 تا 2019 معادل 7.61 درصد بوده که پایین ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن 1966 با 2.9 درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر 1982 با 13.1 درصد بوده است.

در بین مشاغل مختلف، بیشترین اشتغال زایی مربوط به بخش خدمات بوده است و پس از آن نیز خرده فروشی قرار گرفته است. به تفکیک استانی نیز در ماه ژوئن بیشترین اشتغال زایی مربوط به استان اونتاریو بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 738

به "بازار کار کانادا جان گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار کار کانادا جان گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید