افشاگری ارتش یمن درباره گشورهای اسلامی حامی القاعده و داعش

به گزارش مجله سی نوا، سخنگوی نیرو های مسلح یمن اطلاعات مهمی را در خصوص عناصر گروه های تکفیری و ارتباط آن ها با برخی کشور های عربی و غیرعربی ارائه کرد.

افشاگری ارتش یمن درباره گشورهای اسلامی حامی القاعده و داعش

با ما همراه باشید و درباره بهترین کارت اعتباری کانادا بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو های مسلح یمن، امروز (جمعه)، اطلاعات مهمی درباره مناطق آزادشده از چنگ عناصر سازمان های تروریستی داعش و القاعده ارائه کرد.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن، پیشتر، از آزادسازی بیش از هزار کیلومتر مربع از استان البیضاء در جنوب شرق صنعاء و کشته یا زخمی شدن بیش از 250 نفر از تروریست های القاعده و داعش خبر داده بود.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، سخنگوی نیرو های مسلح یمن در این خصوص گفت: با یاری خداوند متعال، موفقیت عملیات نیرو های خود در مناطق قیفه (ولد ریع و القرشیه) و مناطق مجاور آن در استان البیضاء را اعلام می کنیم. نیرو های ما بدین وسیله در این عملیات یکی از بزرگترین آشیانه های عناصر تکفیری-اطلاعاتی وابسته به کشور های متجاوز در سطح جزیره عرب را از بین بردند.

یحیی سریع در ادامه گفت: از زمان آغاز تجاوزات علیه یمن، این عناصر تکفیری وارد عمل شدند و طی این چند سال، وظایف مهمی به آن ها واگذار شده است. منطقه عملیات شامل شمال غرب استان البیضاء و به طور دقیق دو ناحیه ولد الربیع و القرشیه بود. عملیات در زمان معین و طبق نقشه از پیش معین شده پیش رفت بطوریکه نیرو ها چندین درگیری با عناصر متجاوزان داشتند. این عناصر مرتبط با سرویس های اطلاعاتی متجاوزان بودند.

سریع ادامه داد: متجاوزان و مزدوران آن ها طی سا ل های گذشته با انواع اسلحه از عناصر تکفیری یادشده حمایت می کردند. اطلاعاتی در اختیار داریم که نشان می دهد عناصر آنچه القاعده و داعش خوانده می شود، در تجاوز و به طور معین در گروه های مزدوران مشارکت داشتند.

وی همچنین توضیح داد: پیش از عملیات نظامی، عملیاتی اطلاعاتی در سطح گسترده و با همکاری با نیرو های امنیتی صورت گرفت که این مسئله در موفقیت عملیات نظامی بسیار نقش داشت. طی اجرای عملیات، جنگنده های متجاوزان با ده ها حمله هوایی سعی داشتند جلوی پیشروی نیرو های ما به سمت مواضع تکفیری ها را بگیرند.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن اضافه نمود: این عملیات طی یک هفته اجرا شد و در نهایت با نابودسازی جبهه ای که متجاوزان در اجرای عملیات های خود بر آن تکیه داشتند، به خاتمه رسید. در این عملیات، مساحتی بالغ بر هزار کیلومتر که تحت کنترل القاعده و داعش بود، آزاد شد. این عناصر در مناطق یادشده چندین اردوگاه برپا کرده بودند. نیرو های ما طی این عملیات چهارده ارودگاه را تحت کنترل خود درآورند که شش مورد آن ها متعلق به داعش بود و مابقی متعلق به القاعده.

یحیی سریع با اشاره به اینکه عناصر تکفیری از این ارودگاه ها برای آموزش استفاده می کردند، گفت که در بخشی از این اردوگاه ها کارگاه های ساخت کمربند انتحاری و بمب وجود داشت.

سریع همچنین گزارش داد بیش از 250 تن از این عناصر تکفیری یا کشته شدند، یا زخمی و یا اسیر شدند. او همچنین اشاره کرد که برخی از عناصر کشته شده، تبعه دیگر کشور های عربی و غیر عربی بودند.

سریع همچنین گفت که پنج تن از سرکرده های داعش در این عملیات کشته شدند که مهم ترین آنها، سرکرده این سازمان و مسئول امنیتی و مالی آن ها بود.

سخنگوی نیرو های مسلح با بیان اینکه تعقیب و گریز تکفیری ها همچنان در مناطق جنوبی ادامه دارد، گفت: آنچه به آن دست یافتیم نشان می دهد که عناصر تکفیری از این مناطق برای پناه دادن به عناصر خارجی مثل عناصر سعودی و غربی استفاده می کردند البته این اقدام با هماهنگی با سرویس های اطلاعاتی برخی کشور های عربی و غیرعربی صورت می گرفت. مناطق آزادشده نقطه آغاز عملیات هایی بود که هدف آن ها مردم، امنیت و برهم زدن آرامش عمومی [کشور] بود.

سریع اضافه نمود: به شواهدی دست یافتیم که اثبات می کند این عناصر تکفیری با عناصری دیگر در کشور های عربی و غیرعربی در ارتباط بودند و از جانب کشور های متجاوز بشدت حمایت می شدند. سرویس های امنیتی اسامی سرکرده های فراری گروه های تکفیری را اعلام خواهند کرد با توجه به اینکه این افراد تحت تعقیب هستند.

یحیی سریع در ادامه گفت که این عملیات به خوبی نشان داد که گروه های تکفیری مستقر در یمن تا چه اندازه با کشور های متجاوز در ارتباط بودند. آمریکا، سعودی و امارات در رأس کشور هایی بودند که این گروه ها تکفیری مرتبط با آن ها بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 838

به "افشاگری ارتش یمن درباره گشورهای اسلامی حامی القاعده و داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری ارتش یمن درباره گشورهای اسلامی حامی القاعده و داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید