افزایش یک درصدی قیمت جهانی نفت

به گزارش مجله سی نوا، در حالی که پس از کاهش شدید قیمت نفت به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا و جنگ قیمت بین عربستان و روسیه دلالان برای خرید نفت ارزان وارد بازار شده اند قیمت نفت امروز شاهد رشد بیش از یک درصدی بود.

افزایش یک درصدی قیمت جهانی نفت

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از رویترز، در حالی که کاهش شدید قیمت نفت به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا و جنگ قیمت بین عربستان و روسیه موجب شده تا دلالان برای خرید نفت ارزان وارد بازار شوند، قیمت نفت امروز شاهد رشد بیش از یک درصدی بود، اما نگرانی ها از بروز رکود در اقتصاد جهانی مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 55 سنت معادل 1.88 درصد افزایش به 30 دلار و 60 سنت رسید. در اوایل امروز قیمت نفت برنت تا 31 دلار و 25 سنت بالا رفته بود. قیمت نفت خام آمریکا هم که اوایل امروز تا 30 دلار و 21 سنت بالا رفته بود، با یک دلار و 6 سنت معادل 3.7 درصد افزایش به 29 دلار و 76 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفت: تقاضای فیزیکی برای نفت از سوی دلالان و پیش خرید های اجرا شده در بازار موجب تقویت قیمت نفت شده است.

آمریکا اعلام نموده که از افت قیمت جهانی نفت برای پر کردن ذخایر نفتی استراتژیک خود استفاده می کن. د. کشور ها و شرکت های دیگر نیز در حال برنامه ریزی برای پرکردن ذخایر استراتژیک خود هستند.

اینز اضافه نمود: اما این تاسیسات استراتژیک به سرعت پر می شوند. اگر ذخایر پر شوند و تقاضا باز هم کاهش یابد، قیمت نفت بیش از این سقوط خواهد نمود و آنگاه بازار های جهانی باید امیدوار باشند که اختلاف بین عربستان و روسیه پیش از رسیدن به نقطه بدون بازگشت حل گردد.

در حالی که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تقاضا برای نفت به شدت کاهش یافته است، عربستان و روسیه پس از ناکامی در رسیدن به توافقی بر سر کاهش بیشتر فراوری نفت جنگ قیمت را در بازار به راه انداخته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 514

به "افزایش یک درصدی قیمت جهانی نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش یک درصدی قیمت جهانی نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید