اسپر: آمریکا حملات هوایی خود را در افغانستان افزایش داده است

به گزارش مجله سی نوا، وزیر دفاع آمریکا خبر داد که عملیات نظامی این کشور علیه طالبان و دیگر گروه های مسلح در افغانستان افزایش یافته است.

اسپر: آمریکا حملات هوایی خود را در افغانستان افزایش داده است

به گزارش گروه بین الملل مجله سی نوا، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا گفت که ارتش این کشور به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عملیات نظامی خود علیه افراد مسلح در افغانستان را افزایش داده است.

به نوشته پایگاه پالیتیکو، وی که روز جمعه در جمع مجله سی نوا صحبت می کرد، اضافه نمود: ما حملات خود علیه طالبان را از زمانی که گفت وگوها با شکست روبرو شد افزایش داده ایم. رئیس جمهور از ما خواسته تا در پاسخ به حملاتی که طالبان و دیگران در سرتاسر افغانستان انجام می دهند اقدامات را افزایش دهیم.

این برای نخستین بار است که پنتاگون به طور رسمی تأیید می کند که ارتش آمریکا عملیات خود در افغانستان را طی هفته های اخیر افزایش داده است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه سخنانش گفت گام هایی که در افغانستان برداشته می شود سرعت قابل توجهی دارند.

دولت ترامپ ماه پیش به صورت غیرمنتظره مذاکرات با طالبان را برای سرانجام دادن به جنگ 18 ساله در افغانستان متوقف کرد. ترامپ در توئیتی مدعی شد که قرار بوده در کمپ دیوید با هیأتی از طالبان دیدار کند، اما چون این گروه اخیرا در کابل بمبی منفجر کرده، او از انجام این دیدار منصرف شده است.

قرار بود در این دیدار توافقی که از زمستان سال گذشته تحت مذاکره قرار داشت نهایی شود. این توافق نیروهای آمریکایی در افغانستان را از 14 هزار نفر کنونی به 8600 نفر کاهش داده و در مقابل طالبان را متعهد می کرد وارد مذاکرات صلح مستقیم با دولت فغانستان شده و گروه های تروریستی بین المللی نظیر القاعده را نیز محکوم کند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 68

به "اسپر: آمریکا حملات هوایی خود را در افغانستان افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: آمریکا حملات هوایی خود را در افغانستان افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید