احتمال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان از مهر 1400

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش از پیگیری بحث رتبه بندی معلمان از سوی مجلس و تأیید نهایی آن در کمیسیون خاص دولت خبرداد و گفت که رتبه بندی معلمان احتمالاً از مهر سال آینده اجرایی خواهد شد.

احتمال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان از مهر 1400

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، امیر علیجانی، مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی علمی در رابطه با نقش بودجه آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: بیشتر روسای جمهور هنگام رأی آوردن اولویت خود را آموزش و پرورش اعلام می نمایند اما در فرایند کار عملاً نشان می دهند که اولویت آنها نیست یا اینکه خیلی کم است.

وی اضافه کرد: اگر نگاه رئیس دولت و وزرا این باشد که راه خوشبختی و نجات کشور از جهت آموزش و پرورش می گذرد قطعاً فکری به حال این وزارتخانه می نمایند.

علیجانی اعلام نمود: ما اگر همه مقدمات و الزامات اجرای سند تحول را آماده کنیم اما بودجه ای به آن اختصاص ندهیم قطعاً این سند هم به مرحله اجرا نخواهد رسید.

وی از پیگیری بحث رتبه بندی معلمان توسط مجلس و تأیید نهایی آن در کمیسیون خاص دولت اطلاع داد و گفت: دولت برای اینکه در ماه های اخیر پفراینده خوبی از خود بر جای بگذارد حدأقل باید دل معلمان را به دست بیاورد که تنها راه آن هم رتبه بندی معلمان است و احتمالاً از مهر سال آینده اجرایی خواهد شد.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش همچنین در بخش دیگر این برنامه گفت: یک نگاهی که در کشور ما وجود دارد این است که تعداد معلمان زیاد است درصورتی که تعداد معلمان زیاد نیست و بلکه نقش بسیار کلیدی در بخش های مختلف کشور دارند.

علیجانی نقش معلمان در پیروزی دفاع مقدس، شکل گیری و ابقای انقلاب اسلامی، تهاجم فرهنگی و در این شرایط کرونایی و آموزش های مجازی بسیار موثر خواند و اضافه کرد: اگر کوشش معلمان بیشتر از پرستاران نباشد کمتر نیست اما خیلی کم به این مسئله توجه می گردد.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش معتقد است که آموزش و پرورش از نظر بودجه مسئله ای ندارد و مشکل آن در مدیریت منابع است.

وی تنها راه چاره مشکل اقتصادی و بودجه ای آموزش و پرورش را در مشارکت مردمی و نظارت دقیق دانست و گفت: ما در آموزش و پرورش نیازمند مدیران انقلابی، جهادی و متدینی هستیم که بودجه را فقط برای مسائل مهم و اولویت دار هزینه نمایند و ریخت و پاشی صورت نگیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1088

به "احتمال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان از مهر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اجرایی شدن رتبه بندی معلمان از مهر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید