آمریکا در آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا هم اول شد

به گزارش مجله سی نوا، آمارهای منتشر شده از سوی نهادهای دولتی آمریکا نشان می دهد که این کشور که پیش از این در تعداد موارد ابتلا به کرونا گوی سبقت را از همه کشورها ربوده بود، اکنون از لحاظ شمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا نیز به رتبه اول دنیا صعود نموده است.

آمریکا در آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا هم اول شد

به گزارش گروه بین الملل مجله سی نوا، آمارهای پایگاه آماری Worldometers که با استناد به گزارش های رسمی نهادهای دولتی تجمیع و منتشر می گردد، نشان می دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در آمریکا صبح روز شنبه به وقت واشنگتن به مرز 19 هزار نفر رسیده و این کشور اکنون با پشت سر گذاشتن ایتالیا، از لحاظ تعداد موارد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در صندلی اول دنیا ایستاده است.

پس از آمریکا که با 18850 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول دنیا را به خود اختصاص داده، کشورهای ایتالیا و اسپانیا با فاصله ای نسبتاً اندک در رتبه های بعدی قرار گرفته اند؛ اما با توجه به نرخ رشد بسیار بالای آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا طی روزهای اخیر، انتظار می رود آمریکا ظرف مدت کوتاهی از این لحاظ فاصله خود را با کشورهای ایتالیا و اسپانیا به شدت افزایش دهد.

`روز گذشته 2035 نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند تا آمریکا به اولین کشوری تبدیل گردد که طی یک روز بیش از 2000 مورد مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا در آن به ثبت می رسد.

آمریکا پیش از این در روز 27 مارس (8 فروردین) با پشت سر گذاشتن کشور چین -که هنوز هم در رسانه های غربی به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا معرفی می گردد- از لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس کرونا رتبه اول دنیا را از آن خود کرد.

تا به امروز بیش از 505 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شده اند و آمریکا از این لحاظ با فاصله ای بسیار چشمگیر نسبت به کشور دوم یعنی اسپانیا (حدود 162 هزار مورد ابتلا) همچنان صندلی اول دنیا را در اختیار دارد.

آمریکا همچنین رکورد بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی یک روز را نیز در اختیار دارد. در روز 4 آوریل (16 فروردین) بیش از 34 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ثبت رسید که این رکورد تا امروز نیز پابرجا مانده و با توجه به آمارهای دنیای بسیار بعید است که کشور دیگری به جز خود آمریکا قادر به شکستن آن باشد.

آمریکا در حالی این همه رکورد منفی در ارتباط با ویروس کرونا (بیماری کووید-19) از خود بر جای گذاشته است که در هفته های اول شیوع این ویروس، مقامات دولت این کشور به رهبری دونالد ترامپ سعی داشتند شیوع ویروس کرونا را یک مسئله پیش پا افتاده جلوه دهند تا شاید از این طریق از تأثیرات منفی بالقوه آن بر اقتصاد آمریکا بکاهند.

اما در ادامه با گسترش ویروس کرونا به اقصی نقاط آمریکا و تبدیل شدن قطب مالی این کشور یعنی نیویورک به کانون اصلی بحران کرونا، همه محاسبات دولت ترامپ نقش بر آب شد، به طوری که طی یک ماه اخیر فعالیت های مالی در آمریکا به شدت تحت تأثیر قرار گرفته و میلیون ها نفر در این کشور شغل خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 579

به "آمریکا در آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا هم اول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در آمار مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا هم اول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید